Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Jurkiewicz: To będzie bardzo ciekawy sezon

Wojciech Jurkiewicz: To będzie bardzo ciekawy sezon

fot. archiwum

Trwa siatkarskie odliczanie. Do startu PlusLigi pozostało niewiele. Bydgoszczanie swój pierwszy mecz rozegrają w Warszawie. - Zrobimy wszystko, żeby się do tego meczu jak najlepiej przygotować - mówił na konferencji trener zespołu, Piotr Makowski.

Za bydgoską drużyną prawie dwumiesięczny okres przygotowawczy. Siatkarze Delecty ciężko pracowali, by jak najlepiej rozpocząć sezon ligowy. – Dzięki staraniom władz klubu przygotowania odbywały się w bardzo dobrych warunkach. Mieliśmy możliwość uczestniczenia w obozie w Cetniewie, korzystaliśmy także z własnych obiektów. Rozegraliśmy kilka spotkań kontrolnych, głównie z AZS-em Olsztyn. Mam nadzieję, ze AZS Olsztyn będzie grał dobrze w lidze, bo na to się zapowiada. Na pewno jest to zespół mocny, jednak teoretycznie są jeszcze mocniejsze zespoły w lidze, z którymi się nie mierzyliśmy, dlatego chciałbym, by wszyscy podchodzili spokojnie do wyników tych spotkań – powiedział trener Piotr Makowski. Jego podopieczni wygrali wszystkie mecze kontrolne, jednak w składzie zabrakło Michała Masnego, co było jedyną bolączką drużyny. – Jedynym naszym problemem w okresie przygotowawczym był brak Michała Masnego. Poza tym obyło się bez większych kłopotów zdrowotnych – mówił Wojciech Jurkiewicz. Kapitan drużyny jest podobnego zdania, jeśli chodzi o wyniki meczów sparingowych. – Tak jak powiedział trener, te mecze sparingowe były poligonem doświadczalnym. Zarówno my, jak i przeciwnicy, graliśmy w różnych zestawieniach i nie można w tych pojedynków wyciągać jakichkolwiek wniosków. Na pewno jednak do nowego sezonu przystępujemy z nowymi nadziejami i myślę, że jeśli nasza praca będzie przebiegała tak jak do tej pory, to będzie to bardzo ciekawy sezon – zakończył środkowy Delecty.

Również i kibice oczekują na start sezonu. Z optymizmem podchodzą także do czwartkowego pojedynku, licząc na pierwsze zwycięstwo. Szkoleniowiec bydgoskiej drużyny podkreśla jednak, ze mecz ten na pewno nie będzie należał do najłatwiejszych. – Przed nami bardzo trudny przeciwnik w Warszawie i na pewno zrobimy wszystko, żeby się do tego meczu jak najlepiej przygotować. Moją jedyną deklaracją, którą mogę złożyć jest to, że zespół będzie walczył o każdą piłkę, o każdego seta i o każdy mecz – zapewnił Piotr Makowski.

W demokratycznym głosowaniu wybrana została również rada drużyny:
– kapitan – Wojciech Jurkiewicz,
– zastępca kapitana – Michał Masny,
– II zastępca – Stephane Antigaźródło: delectabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved