Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Łasko: Sam ustalam sobie cele – chcę wywalczyć mistrzostwo

Michał Łasko: Sam ustalam sobie cele – chcę wywalczyć mistrzostwo

fot. archiwum

Wzmocniony Jastrzębski Węgiel w tym sezonie stawiany jest w gronie faworytów do walki o tytuł mistrzowski. - Przyjechałem, żeby spróbować zdetronizować Bełchatów, ktoś to w końcu musi zrobić - otwarcie deklaruje atakujący jastrzębian, Michał Łasko.

Po zakończeniu ME od razu dołączyłeś do swoich klubowych kolegów? Jakie są twoje pierwsze wrażenia po przyjeździe do Jastrzębia?

Michał Łasko: – Tak, czasu na odpoczynek nie mieliśmy w ogóle, większość zawodników prosto po mistrzostwach jechała do klubów. Ja przyjechałem prosto do Polski, miałem może jeden dzień przerwy.

– Wrażenia są na pewno pozytywne, na hali był komplet kibiców. Zaskoczyła mnie już sama prezentacja, było jak w filmie, nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego. Trzeba przyznać Polakom, że potrafią wokół meczu i siatkówki zrobić dobry show – to mi się bardzo podoba, klimat jest wyjątkowy, hala jest pełna, wszystko działa tak jak powinno.Serie A wciąż jest uznawana za najlepszą ligę na świecie, jak daleko jest PlusLidze do włoskiej ekstraklasy?

Wiadomo, że włoska serie A jest chyba na najwyższym poziomie. Co do PlusLigi wiem tyle, ile czytałem o zawodnikach, którzy przyszli grać w tym roku. Myślę, że w porównaniu z poprzednimi latami ten poziom również jest wyższy. W tej chwili jest dobry moment dla siatkówki w Polsce.

Co wpłynęło na podjętą przez ciebie decyzję o zmianie Serie A na PlusLigę i przejściu do Jastrzębskiego Węgla?

Było dużo elementów, które są dla mnie ważne, dlatego też, że jest to rok przed olimpiada. Lorenzo Bernardi pod względem mentalnym i technicznym jest dobrym trenerem, który zarówno mnie, jak i innych zawodników może nauczyć naprawdę sporo.

– Chciałem też zmienić klimat, potrzebowałem tego po wielu latach w Weronie, chyba byłem za bardzo rozpieszczony w tamtym klubie. Pojawiła się propozycja z klubu, który chce poważnie grać, w dobrej lidze przed znakomitą publicznością, więc pomyślałem – dlaczego nie?

Dość odważnie zadeklarowałeś, że chcesz odebrać tytuł mistrza Polski niepokonanej od lat Skrze Bełchatów.

Przyjechałem, żeby spróbować zdetronizować Bełchatów, ktoś to w końcu musi zrobić. Gdybyśmy tego nie chcieli, nie wychodzilibyśmy na boisko. Wiadomo, że Skra jest bardzo silnym zespołem, ich plusem jest to, że od wielu lat grają razem, są bardziej zgrani. My musimy się jeszcze poznać, potrzebujemy czasu, to musi potrwać i możemy grać naprawdę dobrą siatkówkę.

Równie dużym wyzwaniem będą Klubowe Mistrzostwa Świata?

Będzie trudno, jedziemy tam bez większego przygotowania, z mniejszym zgraniem od większości zespołów, które tam będą. Nie mamy nic do stracenia, mentalnie nie jesteśmy na pewno faworytami. Pojedziemy pokazać jak najlepszą siatkówkę, a jak będzie to zobaczymy.

Jaki jest cel postawiony przed Jastrzębskim Węglem na sezon ligowy 2011/2012?

– Wszyscy chcemy zdobyć mistrzostwo. Nie jestem przyzwyczajony, żeby ktoś stawiał mi cele, sam sobie je ustalam i chcę spróbować wywalczyć mistrzostwo.

* Z Michałem Łasko rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved