Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukas Tichacek: Chcemy grać szybką siatkówkę

Lukas Tichacek: Chcemy grać szybką siatkówkę

fot. archiwum

- Potrzebujemy czasu i więcej gry ze sobą - mówi czeski rozgrywający Lukas Tichacek, który podobnie jak kilku innych nowych zawodników Asseco Resovii miał okazję zadebiutować podczas II Memoriału Jana Strzelczyka przed rzeszowską publicznością.

Wrażenie z gry w nowym otoczeniu są jak najbardziej pozytywne – mówi Lukas Tichacek.W miniony czwartek rozegraliśmy pierwszy wspólny sparing z Rematem Zalau (porażka 2-3 – przyp. red), a w piątek miałem okazję zadebiutować w hali Podpromie. Cieszę się, że na prezentację drużyny przyszło tak dużo kibiców, a my pokonaliśmy Hypo Tirol Innsbruck 3:0. Wiadomo, że nasza gra nie jest jeszcze perfekcyjna. Jesteśmy na etapie zgrywania się ze sobą, a zwycięstwa dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Dopiero od czwartku trenujemy w pełnym składzie i nie jest łatwo grać od razu pięknie i skutecznie.

Podczas Memoriału Wagnera w Katowicach wspominałeś o tym, że jesteś pod wrażeniem możliwości Piotra Nowakowskiego i zamierzasz często wykorzystywać tego zawodnika w ataku. W spotkaniu z Austriakami dałeś mu aż 12 piłek, z czego 10 przyniosły punkt…

Ta statystyka rzeczywiście robi wrażenie. Piotrek grał wręcz perfekcyjnie, ale chciałbym również lepiej współpracować z drugim środkowym, Grześkiem Kosokiem. Już w tym spotkaniu zamierzałem rzucić mu więcej piłek, ale mieliśmy pecha, bo akurat jak on był przy siatce, to przeciwnicy psuli zagrywkę.Trochę gorzej wyglądała twoja współpraca z Oliegiem Achremem, który miał problemy ze skutecznością w ataku. Czy to tylko kwestia zgrania się?

Oczywiście, że tak. Potrzebujemy czasu i więcej gry ze sobą. To nie jest takie proste. Jako zespół chcemy grać szybką siatkówkę, a to wymaga zgrania się. Jestem przekonany o tym, że z czasem nasza gra będzie dobrze funkcjonować.

Czy długo przeżywałeś porażkę z Polską na ME, która wyeliminowała twoją reprezentację z turnieju jeszcze przed ćwierćfinałem?

Już o tym zapomniałem. Przegraliśmy pierwsze ważne spotkanie na tych mistrzostwach i niestety odpadliśmy z rywalizacji. Cóż mogę więcej powiedzieć, nie ma sensu do tego wracać. Do Rzeszowa przyjechałem ze świeżą głową. Po mistrzostwach miałem jeszcze 4 dni wolnego. Przede wszystkim odpocząłem psychicznie i przyjechałem do Polski w dobrym nastroju.

Za kilka dni inauguracja PlusLigi. Czy zdołacie się dobrze przygotować do pierwszego spotkania?

Na początek gramy u siebie z Olsztynem i jest to mecz, który musimy wygrać. Na pewno to na nas będzie ciążyła presja w tym spotkaniu. Jestem jednak optymistycznie nastawiony. Na Memoriale Strzelczyka zagraliśmy trzy spotkania plus wspólny sparing z Rematem Zalau. Natomiast w tygodniu na treningach będziemy dopracowywali szczegóły. Nie zostało nam dużo czasu do pierwszego spotkania w lidze, ale myślę, że plan przygotowań jest optymalny i zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zagrać skutecznie.

* więcej w serwisie PlusLiga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved