Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Katarzyna Konieczna: Dojść jak najdalej

Katarzyna Konieczna: Dojść jak najdalej

fot. archiwum

- Serbki podobno celowo przegrały, bo chciały z nami grać. Nie wiem, jak to jest, ale kto będzie, to będzie. Trzeba będzie grać swoją siatkówkę, nie patrzeć, kto jest po drugiej stronie - mówi atakująca reprezentacji Polski siatkarek Katarzyna Konieczna.

Spadł kamień z serca po ostatniej piłce meczu z Rumunkami? 3 razy 3:0 – nie ma co się oszukiwać, taki był plan.

– Plan został zrealizowany i bardzo się cieszę, że udało się nie przegrać nawet seta. Tylko że teraz zacznie się siatkówka na troszkę innym poziomie. Wiadomo – w ćwierć i półfinałach będzie już trudniej. Mam nadzieję, że dzielnie stawimy temu czoła i pokażemy też siatkówkę w lepszym wykonaniu niż tu w grupie.

A jaka była ta siatkówka w meczach z Izraelem, Rumunią i Czechami? Czułyście, że coraz bardziej się zgrywacie?Czas na zgranie był trochę wcześniej – Grand Prix, Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. Teraz nie jest na to pora. Cieszę się, że ta gra wygląda już naprawdę dobrze, czego efektem jest to pierwsze miejsce w grupie. Ale mam nadzieję, że zadowolimy kibiców jeszcze lepszą grą i dojdziemy jak najdalej w tych mistrzostwach.

W meczu z Rumunią, podobnie jak z Izraelem, trener mocno rotował składem. Znów cała dwunastka pojawiła się na parkiecie, łącznie z dziewczynami, które do tej pory siedziały na trybunach. Wam to pomaga, jako rezerwowym, ale może jednak ta wyjściowa szóstka powinna się więcej zgrywać?

To jest długi turniej. Na pewno dziewczyny szóstkowe będą potrzebowały sił na koniec. Nie ma sensu je zajeżdżać, żeby nie zabrakło sił w najważniejszym momencie. Siatkówka jest grą zespołową. Jest nas tutaj czternaście i wszystkie chcemy się pokazać z jak najlepszej strony. Chcemy zrobić coś dla tego zespołu i po prostu wygrać mistrzostwa.

Rozmawiała: Marta Gula
Więcej w serwisie: sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved