Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Król: Mamy zespół walczaków

Jan Król: Mamy zespół walczaków

fot. archiwum

Bardzo dobrze radzą sobie w przedsezonowych grach kontrolnych podopieczni Grzegorza Wagnera. Ich cel w tym sezonie to minimum 6. miejsce w PlusLidze. - Stworzyliśmy zespół walczaków bijących się do ostatniej piłki - mówi atakujący Farta, Jan Król.

Fart bardzo dobrze zaprezentował się w grach kontrolnych przed zbliżającym się sezonem.

Jan Król:Z pewnością jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającą się inauguracją sezonu, jednak należy pamiętać, że to dopiero mecze ligowe zweryfikują naszą dyspozycję i dadzą odpowiedź na pytanie w jakiej formie znajduje się nasz zespół. Mamy świadomość, że wygrywaliśmy mecze sparingowe, ale PlusLiga rządzi się swoimi prawami. W niej zespoły są już zdecydowanie silniejsze.

Cieszymy się, że w naszym zespole bardzo szybko zaaklimatyzował się Pierre (Pujol – przyp. red.). Trzeba pochwalić go za to, że już zdążył się zgrać zresztą drużyny. Myślę, że to dzięki niemu oraz Marcusowi Nilssonowi, Fart ma szansę stać się bardzo ciekawym zespołem w tym sezonie.Pujol i Nilsson będą największymi gwiazdami Farta Kielce?

– Sądzę, że tak. To oni powinni stanowić o sile naszej drużyny.

Marcus Nillson to jeden z pana rywali na pozycji atakującego. Jak może go pan ocenić?

Marcus to bardzo wysoki, leworęczny atakujący. Jest w najlepszym dla siatkarza wieku, do tego jest silnym i utytułowanym zawodnikiem.

Pierwszy mecz w lidze gracie z ZAKSĄ, którą pokonaliście w niedzielę w Memoriale Ambroziaka. Jest czy to oznacza, że w Kędzierzynie-Koźlu również można liczyć na dobry wynik Farta?

Nie ulega wątpliwości, że będziemy dobrze przygotowani do tego spotkania. Do Kędzierzyna-Koźla nie jedziemy tylko po to, aby rozegrać mecz, a następnie wrócić do domu. Jestem przekonany, że możemy pokusić się o punkty w tym spotkaniu, ale będzie ciężko… Mamy świadomość klasy przeciwnika. Raz, że gramy na jego terenie, a dwa, że ZAKSA ma w swoich szeregach światowej klasy zawodników. To bardzo mocny zespół, który powinien w tym sezonie powalczyć o złoto.

Skoro ZAKSA powalczy o złoto, to o co w tym sezonie walczyć będzie Fart Kielce?

Będziemy chcieli powalczyć o minimum szóste miejsce. Takie cele postawiło przed nami kierownictwo, jednam mamy nadzieję, że uda nam się ugrać „coś" więcej (śmiech). W końcu stworzyliśmy zespół walczaków bijących się o zwycięstwo do ostatniej piłki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved