Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Alex Strubbe: Każdy z zawodników zagrał dobrze

Alex Strubbe: Każdy z zawodników zagrał dobrze

fot. archiwum

Aleksander Strubbe jest wychowankiem wrocławskiej Gwardii. Ma 19 lat, a jego atuty to przede wszystkim wyskok i dynamika. - Nie daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwa w tie-breaku - opowiada "Alex" o meczu swojej drużyny z Juvenią Głuchołazy.

Na inaugurację rozgrywek w II lidze pokonaliście zespół Juvenii. Jak układał się dla was ten mecz?

Alex Strubbe:Przeważnie pierwsze mecze w lidze są ciężkie, szczególnie gdy gra się z beniaminkiem. Juvenia jest zespołem, którego nie za bardzo znaliśmy wcześniej, dlatego też o faktycznej wartości tej drużyny przekonaliśmy się dopiero na boisku. Na całe szczęście praca, którą wykonaliśmy w okresie przygotowawczym przyniosła owoce już na początku sezonu. W Głuchołazach wygrywaliśmy ważne końcówki i nie daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwa w tie-breaku. Każdy z zawodników zagrał bardzo dobrze i dołożył od siebie dużą cegiełkę do tego zwycięstwa.

Jak po pierwszym spotkaniu oceniasz szansę i możliwości Gwardii w kontekście walki o awans do pierwszej ligi?Naszym celem w tym sezonie jest walka o jak najwyższą lokatę, może nawet o awans. Teraz jednak koncentrujemy się na najbliższym meczu i staramy się nie wybiegać aż tak daleko w przyszłość.

Do Gwardii Wrocław wracasz po trzyletnim pobycie w Częstochowie…

Trzy lata, które spędziłem w Częstochowie były dla mnie niezwykle ważne. Poznałem tam bardzo dobrych szkoleniowców, od których wiele się nauczyłem i którym dużo zawdzięczam. To właśnie dzięki nim otrzymałem bardzo szybko możliwość debiutu w drugiej lidze. Nieczęsto spotyka się juniorów, otrzymujących regularnie szansę na grę, w tej klasie rozgrywkowej. Z trenerem Kłosem współpracuje mi się bardzo dobrze.

Waszym kolejnym rywalem będzie zespół SMS-u Spała. Jak oceniasz szanse Gwardii na zwycięstwo w tym meczu?

Tak jak co roku, zespół ze Spały będzie bardzo trudnym przeciwnikiem. Trzon drużyny stanowią zawodnicy z młodzieżowych reprezentacji Polski. Każdy z nich wychodząc na boisko, chce udowodnić starszym kolegom, że również potrafi grać w siatkówkę. Myślę jednak, że to właśnie nasze doświadczenie będzie decydujące w potyczce z SMS-em i dzięki temu zatrzymamy we Wrocławiu trzy punkty.

* rozmawiał Mateusz Dziemidowicz (dzielnicewroclawia.pl)

źródło: dzielnicewroclawia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved