Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patrick Steuerwald: Mam nadzieję, że będziemy grać lepiej

Patrick Steuerwald: Mam nadzieję, że będziemy grać lepiej

fot. archiwum

Patrick Steuerwald, nowy rozgrywający Politechniki Warszawskiej, w rozmowie ze Strefą Siatkówki podsumowuje VI Memoriał Zdzisława Ambroziaka, mówi dlaczego zdecydował się grać w PlusLidze i jakie ma pierwsze wrażenia z pobytu w nowym miejscu.

Jakbyś skomentował waszą postawę na Memoriale Zdzisława Ambroziaka?

Patrick Steuerwald:Myślę, że oceniając ten turniej, musimy oddzielić pierwszy mecz od dwóch pozostałych. W tym pierwszym spotkaniu nie zagraliśmy źle, ale przeciwnik był znacznie silniejszy ( Politechnika grała z ZAKSĄ – przyp. red.). W pozostałych dwóch meczach nie pokazaliśmy takiej siatkówki, jaką chcieliśmy, więc jesteśmy z tego powodu nieco smutni.

Może dlatego, że potrzebujecie trochę czasu, by się zgrać? Dopiero co dołączyłeś do drużyny, podobnie jak Vid Jakopin czy Ardo Kreek.– To na pewno, ale założyliśmy sobie, że w tym turnieju będziemy walczyć o każdą piłkę i tego nie pokazaliśmy, co nas trochę wkurza. Mam nadzieję, że będziemy grać lepiej.

W jednym z wywiadów powiedziałeś, że chciałeś grać w Polsce ze względu na atmosferę, jaka panuje tutaj podczas meczów siatkówki. Przypuszczam jednak, że nie był to jedyny powód, dla którego zdecydowałeś się grać w Warszawie.

– Nie. Polska liga jest obecnie jedną z najlepszych w Europie obok włoskiej i rosyjskiej. Oczywiście atmosfera też była jednym z czynników. Pamiętam co się działo, jak w zeszłym roku graliśmy mecz przeciwko Polsce w Lidze Światowej, to było jak gra przeciwko całej widowni.

Pierwsze wrażenia z nowego miejsca?

– Jak na razie wszystko jest w porządku. Koledzy z drużyny przyjęli mnie bardzo przyjacielsko, tak więc na razie nie mogę powiedzieć nic złego.

Wróćmy jeszcze na chwilę do mistrzostw Europy, w których mieliście walczyć o lepszą lokatę niż dwa lata temu w Turcji (6. miejsce – przyp. red.), a skończyło się tak, jak się skończyło…

– Wyszło zupełnie nie tak, jak sobie to planowaliśmy, jednak podczas mistrzostw nie graliśmy jako drużyna. Pozostałe zespoły w grupie grały od nas lepiej, bardziej zespołowo, a siatkówka jest przecież sportem zespołowym.

* rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved