Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME, gr. C: Czeszki zgodnie z planem

ME, gr. C: Czeszki zgodnie z planem

Reprezentacja Czech bez większych problemów pokonała siatkarki z Izraela 3:0. Dzięki temu podopieczne Jiriego Sillera zajęły drugie miejsce w grupie C. W walce o ćwierćfinał ich rywalkami będzie wygrany z pary Ukraina - Francja.

Już w pierwszych akcjach dzisiejszego spotkania, Czeszki starały się narzucić rywalkom swój styl gry, co zaowocowało czteropunktowym prowadzeniem na pierwszej przerwie technicznej (8:4). Izraelki popełniały dużą ilość błędów własnych, a także nie potrafiły ustawić szczelnego bloku, w efekcie ich strata do przeciwniczek rosła w mgnieniu oka (12:6, 16:8). Reprezentantki Czech grały dobrze w ataku, dokładając do tego wysoką dyspozycję w polu serwisowym, gdzie brylowała środkowa Tauron-u MKS Dąbrowa Górnicza Ivana Plchotowa, która tylko w pierwszym secie popisała się trzema punktowymi zagrywkami. Ostatecznie nasze południowe sąsiadki rozgromiły rywalki w inauguracyjnej odsłonie meczu pozwalając im na zdobycie zaledwie 11 oczek.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany (8:7), głównie za sprawą błędów własnych popełnianych przez Czeszki, ale należy również dodać, że przeciwniczki lepiej zaczęły prezentować się w ataku zwłaszcza Anna Velikiy. W kolejnych akcjach na boisku zaczęła uwidaczniać się przewaga faworytek dzisiejszego spotkania, które na drugiej regulaminowej przerwie na odpoczynek miały już pięć punktów w zapasie (16:11). Przeciwniczki nadal nie były w stanie ustawić szczelnego bloku, a do tego same miały duże problemy z wyprowadzeniem skutecznej akcji, w efekcie po raz kolejny nie przekroczyły granicy dwudziestu punktów w secie, przegrywając drugą partię meczu 18:25.

Trzecia odsłona pojedynku, który toczył się w bardzo sennej atmosferze rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia podopiecznych Jiriego Sillera na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Izraelki mimo usilnych starań nie potrafiły znaleźć sposobu na doprowadzenie do remisu i z każdą kolejną akcją traciły coraz bardziej ochotę do gry (14:8). Siatkarki reprezentacji Czech grały skutecznie w ataku, chociaż same nie ustrzegły się wielu błędów własnych. Mimo wielu punktów podarowanych rywalkom w prezencie, Czeszki pewnie wygrały trzecią partię spotkania 25:16 i cały mecz 3:0.

W ataku zdecydowanie lepsze okazały się zwyciężczynie spotkania, które zdobyły czterdzieści punktów w tym elemencie przy dwudziestu ośmiu oczkach rywalek. Siatkarki zza naszej południowej granicy zdeklasowały przeciwniczki w bloku, dziewięć razy ustawiając szczelny blok, przy zerowym dorobku Izraelek w tym elemencie. Czeszki posłały na drugą stronę siatki aż jedenaście punktowych zagrywek, a największy problem przyjmującym drużyny przeciwnej sprawiła Ivana Plchotowa, która zdobyła sześć punktów bezpośrednio z zagrywki. Siatkarki z Izraela dwukrotnie zapunktowały zagrywką. Obydwa zespoły oddały po swoich błędach własnych po 15 oczek. W zwycięskiej drużynie, najwięcej 19 punktów na swoim koncie zapisała Aneta Hawlickowa. W pokonanym zespole 12 punktów zdobyła Anna Velikiy.

Czechy – Izrael 3:0
(25:11, 25:18, 25:16)

Izrael: Frage-Gerber (1), Velikiy (12), Vinarsky, Ponte, Farhi (4), Artmenko (10), Zinober (libero) oraz Peham, Birman-Vysotski (2), Kolnogorov i Haim i Arazai (1)
Czechy: Barborkova (7), Pastulova (9), Havlickova (19), Muhlsteinova (1), Havelkova (11), Plchotova (12), Jasova (libero) oraz Kossanyiova (1), Melicharkova , Vanzurova i Svobodnikova