Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Beniaminek AZS LSW Warszawa ograł Nike Ostrołęka

II liga K: Beniaminek AZS LSW Warszawa ograł Nike Ostrołęka

Niespodziewanie gładko przegrały w Warszawie z KU AZS Lingwistycznej Szkoły Wyższej siatkarki ostrołęckiej Nike. W sali beniaminka to gospodynie prowadzone przez trener Agatę Jung dyktowały warunki i odniosły zwycięstwo w trzech setach.

Od pierwszego gwizdka spotkania widać było, że to w zespole przyjezdnych panuje większa nerwowość. Warszawianki od początku do końca tej partii prowadziły, głównie dzięki dobrej grze w obronie i skuteczności w ataku ze skrzydeł. W drużynie z Ostrołęki szwankowały wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła, więc nie miała ona argumentów by nawiązać walkę i zagrozić przeciwniczkom. Jeszcze gorzej w wykonaniu ostrołęczanek wyglądała druga odsłony meczu. AZS odskoczył na kilka punktów i powiększał tę różnicę do końca seta. Końcowy wynik (25:12) oddaje przygniatającą przewagę gospodyń.

Przed trzecim setem trener Robert Kupisz zmienił ustawienie zespołu. Zabieg ten przyniósł spodziewany efekt. Eko Energia Nike zaczęła grać lepiej i przełożyło się to na wynik. Prowadzenie różnicą czterech, pięciu punktów dawało nadzieję na przedłużenie meczu o co najmniej jedną odsłonę. Jednak gospodynie nie odpuszczały i ambitnie walczyły o zwycięstwo w trzech setach. Sygnał do pogoni dała Michalina Tokarska, jej trudne zagrywki przyniosły odrobienie trzech oczek, swoje w ataku dołożyła Marta Staszewska i z przewagi gości nic nie zostało. W wyrównanej końcówce to siatkarki beniaminka utrzymały nerwy na wodzy i było po meczu.

Pierwsze spotkania w sezonie to zawsze wielka niewiadoma, szczególnie gdy na boisko wybiega zespół grający w drugiej lidze pierwszy rok. W sobotnie popołudnie siatkarki z Warszawy pokazały się z jak najlepszej strony i jeśli uda im się utrzymać taką dyspozycję w kolejnych spotkaniach to walka o coś więcej niż utrzymanie na szczeblu centralnym stać się może realna.

W Ostrołęce przed sezonem doszło do poważnych zmian w składzie i zespół potrzebuje czasu, żeby ‘okrzepnąć", a poszczególne zawodniczki muszą poradzić sobie z tremą, żeby realizować założenia trenera i pokazywać na boisku pełnię umiejętności.

KU AZS LSW Warszawa – Eko Energia Nike Ostrołęka 3:0
(25:21, 25:12, 25:23)

AZS LSW: Grzanka, Furdal, Tokarska, Bronisz, Staszewska, Różanka (libero) oraz Ilewicz, Dąbrowska, Węgiełek, Krzemińska i Wardecka (libero)
Nike: Kupisz, Borawska, Iwaniuk, Zyśk, Przybyłek, Rapucha, Skiba (libero) oraz Surawska, Turek, Sobotka i Barszcz