Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Dominacja Polek w statystykach

Dominacja Polek w statystykach

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Polki pokonały Rumunię 3:0. Na zwycięstwo złożyły się znakomita gra w polu serwisowym oraz wysoka skuteczność przyjęcia zagrywki rywalek. Biało-czerwone również dobrze zaprezentowały się w ataku.

W polu serwisowym podopieczne Alojzego Świderka poradziły sobie bardzo dobrze. Na 76 posłanych zagrywek, Polki pomyliły się 10 razy. Popisały się 12 asami serwisowymi. W tym elemencie, po trzy punkty zdobyły Agnieszka Bednarek-Kasza oraz Katarzyna Skowrońska-Dolata. Po dwa „oczka" z zagrywki dołożyły Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Jaszewska i Joanna Wołosz. Rumunki wykonały 66 zagrywek, z czego błędnych było 9. W ekipie rywalek dwa asy na swoim koncie zapisała Sabina Miclea. Jednokrotnie punktowały Mirela Corjeutanu, Carmen Turlea oraz Ioana Nemtanu.

Skuteczność przyjęcia zagrywki w reprezentacji Polski wyniosła 64%. Indywidualnie w polskim zespole najlepiej spisała się Krystyna Strasz, która zanotowała 70% pozytywnego przyjęcia. Równie dobrze poradziła sobie Katarzyna Jaszewska, która osiągnęła 60% efektywności. Drużyna Rumunii przyjmowała na poziomie 41%. Najlepszy rezultat osiągnęła Ioana Nemtanu, która legitymowała się 43% skutecznością przyjęcia. Tuż za nią uplasowała się Florentina Nedelcu z wynikiem 42%.

Atak w polskim zespole był dziś efektywny w 38%. Wśród biało-czerwonych świetnie spisała się Anita Kwiatkowska, która na 27 podjętych prób ataku skończyła 14. Dało jej to 52% skuteczności. Bardzo dobrze radziła sobie też Anna Podolec, która osiągnęła wynik 54%. Na 13 piłek, 7 udało się jej zamienić na punkt. Nieco słabiej wypadła Katarzyna Skowrońska- Dolata, która na 11 prób ataku szczęśliwie skończyła 5, co zapewniło jej 45% efektywności. Reprezentacja Rumunii atakowała ze skutecznością tylko 29%. Najlepszym wynikiem w ich zespole legitymowała się Daiana Muresan (39%). Wspierała ją Carmen Turlea, notując 32% efektywności.W całym spotkaniu Polki zdobyły tylko 4 punkty blokując. Jednokrotnie ta sztuka udała się Annie Podolec, Klaudii Kaczorowskiej, Katarzynie Jaszewskiej oraz Joannie Wołosz. Blok w drużynie rumuńskiej wyglądał znacznie lepiej. W tym elemencie punktowały one aż 13 razy. Nneka Onyejekwe sześciokrotnie zdołała zatrzymać polskie siatkarski na siatce. Trzy punkty dołożyła Daiana Muresan, natomiast po dwa „oczka" zdobyły Mirela Corjeutanu oraz Carmen Turlea.

Biało-czerwone w całym meczu popełniły 24 błędy własne, natomiast reprezentacja Rumunii 29.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved