Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Bydgoszczy marzą o lepszym wyniku

W Bydgoszczy marzą o lepszym wyniku

fot. archiwum

Zarząd Delekty Bydgoszcz marzy o podium, zawodnicy co najmniej o piątym miejscu, ale wszyscy chcą wygrywać. A jak dla bydgoszczan zakończy się nadchodzący sezon? Być może będzie przełomowy i pozwoli poprawić rezultaty z poprzednich lat.

Już dwukrotnie bydgoszczanie kończyli rozgrywki na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Wcześniej przychodziło im walczyć w barażach lub zajmować ostatnią, „niezagrożoną” pozycję w tabeli. W tym roku zapowiadają walkę i poprawę dotychczasowych wyników.

Zarząd bydgoskiego klubu rozpoczął od zmian w sztabie szkoleniowym. Z drużyną pożegnał się Waldemar Wspaniały, który ogłosił przejście na „trenerską” emeryturę. Na jego zastępcę wybrano Piotra Makowskiego, który do tej pory pracował z Centrostalem Bydgoszcz i był drugim trenerem reprezentacji kobiet, z czego zasłynął w siatkarskim świecie.
Początkowo zmiany w składzie nie wydawały się imponujące. Klub zakontraktował przyjmujących Marcina Wikę i Wojciecha Gradowskiego oraz libero Michała Dębca , który po roku przerwy od gry w Bydgoszczy, znów wystąpi w jej barwach. Nie zobaczymy w niej już za to Martina Sopko, Stanisława Pieczonki, Grzegorza Szymańskiego i Krzysztofa Andrzejewskiego. Kiedy wszyscy myśleli, że to już koniec kadrowych zmian, zarząd przedstawił jeszcze jednego zawodnika. Okazało się, że w tym roku w zespole Delekty zobaczymy Stephana Antigę, który stał się niewątpliwą gwiazdą drużyny. Na jego pomoc liczą nie tylko władze, ale przede wszystkim kibice. Jest niewątpliwym mentorem i wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów.

Piotr Makowski niejednokrotnie podkreślał, że chciałby zbudować nowy, zgrany zespół, cechujący się energią i wolą walki oraz chęcią do gry. W wywiadach dla lokalnych mediów szkoleniowiec otwarcie zaznaczył, że liczy na powrót do wysokiej formy Marcina Wiki. Sam przyjmujący obiecuje, że drużyna podejmie walkę z każdym przeciwnikiem i ma nadzieję, że nie raz sprawi niespodziankę.
Klub chciałby poprawić swoje osiągnięcia i choć zajęcie miejsca na podium będzie nie lada wyzwaniem, bo czołowe drużyny PlusLigi dodatkowo wzmocniły składy i bardzo ciężko będzie im dorównać, ale zawodnicy nie zamierzają odpuścić. Jako realny cel stawiają sobie piąte miejsce i zdobycie szansy udziału w europejskich pucharach, które byłyby historycznym wydarzeniem dla Delekty.W czasie przygotowań do rozgrywek bydgoszczanie sprawdzili swoje umiejętności w sparingach i turniejach, które miały pokazać, w jakiej formie są zawodnicy i jakie mają szansę w starciu z innymi zespołami. W turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ełku zajęli pierwsze miejsce, pokonując AZS Politechnikę Warszawską i Indykpol AZS Olsztyn. Rozegrali też sparing z pierwszoligowym Jokerem Piła, w którym zdecydowanie triumfowali nad przeciwnikiem. A na kilka dni przed pierwszym meczem ligowym ponownie zmierzyli się z AZS-em Olsztyn i tym razem także wygrali 3:1.

Fakty wskazują na to, że bydgoszczanie są przygotowani do sezonu i mogą stać się niebezpiecznym rywalem nawet dla dotychczas nieosiągalnych zespołów. Pozostaje czekać na czwartkowe starcie ze stołecznymi Inżynierami, które pozwoli realnie ocenić postępy drużyny i szansę na sukces.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved