Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Rafael Redwitz: To sport, w którym trzeba cieszyć się z gry

Rafael Redwitz: To sport, w którym trzeba cieszyć się z gry

fot. archiwum

Rafael Redwitz po roku przerwy wrócił do Rzeszowa, aby z zespołem Tours VB zagrać w w II Memoriale im. Jana Strzelczyka - Kocham grać w Rzeszowie, kibice są naprawdę fantastyczni i potrafią sprawić, że atmosfera w trakcie meczu jest wyjątkowa - mówił zawodnik.

Gratuluję wspaniałego zwycięstwa. Widać, że zarówno ty jak i cała drużyna jesteście w bardzo dobrej formie. Jakbyś podsumował dzisiejszy i wczorajszy mecz?

Rafael Redwitz: – Dziękuje. Rzeczywiście zagraliśmy dzisiaj dobry mecz, na pewno lepszy niż wczoraj. Cały czas ciężko pracujemy. Przyjechaliśmy tutaj pełnym składem – tylko libero nie jest pierwszym zawodnikiem na tej pozycji. Wracając do dzisiejszego meczu, uważam, że zagraliśmy też z większą pewnością siebie. Mam nadzieję, że jutro także pokażemy radość i swobodę w naszej grze, przede wszystkim dla wspaniałych kibiców, którzy są tutaj. Kontynuujemy ciężką pracę i na pewno chcemy wygrać.

Wspomniałeś o kibicach. W Rzeszowie spędziłeś zaledwie jeden, ale bardzo udany sezon. Kibice cię pokochali.– Tak to prawda, kocham grać tutaj w Rzeszowie, kibice są naprawdę fantastyczni i potrafią sprawić, że atmosfera w trakcie meczu jest wyjątkowa. Mam tutaj wielu przyjaciół, kibiców. To miejsce jest dla mnie bardzo przyjazne i jutro postaram się zrobić wszystko, żeby byli zadowoleni.

Zapowiada się więc wyjątkowy mecz przeciwko Resovii Rzeszów.

– Czy wyjątkowy? Można tak powiedzieć. Wiadomo, ludzie będą patrzeć na mnie, a ja im chce dać wiele radości. Po to gram w siatkówkę i bardzo to lubię. Uważam, że to jest taki sport, w którym trzeba cieszyć się z gry i dawać od siebie jak najwięcej dla kibiców.

Przejdźmy zatem do twojej obecnej drużyny. Jak przebiegały przygotowania do nowego sezonu?

– Wiadomo, że na początku bardzo ciężko pracowaliśmy w siłowni. Teraz, na tydzień przed startem ligi czujemy się już o wiele lepiej jeśli chodzi o dynamikę i świeżość. Cieszę się ze wzmocnień jakie dokonał klub. Posiadamy bardzo dobrych zawodników w swoim składzie i myślę, że to będzie dobry rok dla nas.

Zagracie także w Lidze Mistrzów. Jaki cel założyliście sobie jeżeli chodzi o te rozgrywki?

– Nasza grupa jest bardzo mocna – Skra Bełchatów, Budvanska Rivijera Budva czy Bled to bardzo dobre zespoły. Na tę chwilę oczywiście chcemy awansować do kolejnej rundy, a potem zobaczymy kogo przyniesie nam los. Nigdy niewiadomo na kogo możemy trafić, jednak na pewno będziemy walczyć. Liga Mistrzów to świetne rozgrywki, grają tam najlepsze zespoły w Europie. Na razie chcemy skupić się na rozgrywkach francuskiej ligi, ponieważ jak najlepiej chcemy rozpocząć nowy sezon.

Dziękuje bardzo za wywiad i życzę powodzenia i udanego sezonu.

– Również dziękuję i pozdrawiam wszystkich kibiców siatkówki.

* Rozmawiał Patryk Polek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved