Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Milena Radecka: Wszystkie zagrałyśmy bardzo dobrze

Milena Radecka: Wszystkie zagrałyśmy bardzo dobrze

Biało-czerwone swój drugi mecz na mistrzostwach Europy również mogą zaliczyć do bardzo udanych. Bez większych kłopotów Polki pokonały bowiem Czeszki 3:0 - Przystąpiłyśmy do meczu zdeterminowane i skoncentrowane - powiedziała Milena Radecka.

Podopieczne Alojzego Świderka drugi mecz podczas europejskiego czempionatu zakończyły w trzech setach. Tym razem okazały się  zdecydowanie lepsze od Czeszek, które przewyższały dziś we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. – Bardzo cieszymy się z tej wygranej. Przystąpiłyśmy do meczu zdeterminowane i skoncentrowane. To spotkanie było dla nas bardzo ważne, wszystkie zagrałyśmy w nim bardzo dobrze, miałyśmy dziś bardzo dobry blok, przyjęcie oraz skuteczny atak – powiedziała po spotkaniu Milena Radecka.

Radości ze zwycięstwa nie ukrywał również Alojzy Świderek. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tej wygranej. Analizując mecz, mogłem zmienić kilka rzeczy podczas jego trwania po to, by poprawić kilka kwestii. Nie będę wdawał się teraz jedna w szczegóły. Skupiamy się teraz na następnym spotkaniu – mówił szkoleniowiec biało-czerwonych.

Wczoraj Czeszki nie miały problemów z pokonaniem Rumunek, dzięki czemu przegrana z Polkami nie przekreśliła ich szans na awans do kolejnej rundy turnieju. – Gratulujemy Polkom zwycięstwa oraz dobrego przygotowania do meczu. Spotkanie zaczęliśmy dobrze, ale podczas jego trwania zgubiliśmy gdzieś naszą koncentrację. Moje zawodniczki zagrały dziś słabo w bloku, był to jeden z powodów naszej porażki – skomentował trener Jiri Siller.

Jutro nasze dzisiejsze rywalki mierzyć się będą z Izraelem, który w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach biało-czerwone pokonały w trzech setach. – Nie zagrałyśmy dziś zespołowo, widać było, że drużyna się dziś rozpadła. Nie stanowiłyśmy całości. Mam nadzieję, że jutro będzie zdecydowanie lepiej – mówiła kapitan Czeszek Ivana Plchotova.

źródło: cev.lu, inf. własna