Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pewne zwycięstwo beniaminka z Bochni

II liga M: Pewne zwycięstwo beniaminka z Bochni

Beniaminek grupy 4, Contimax MOSiR Bochnia, niewiele ponad godzinę czasu potrzebował aby w wyjazdowym meczu 1 kolejki pokonać w Ropczycach miejscowych Błękitnych. Oba zespoły grały ze sobą w drugiej lidze pierwszy raz w historii.

Sześćdziesiąt sześć minut trwał inauguracyjny mecz sezonu 2011/12 w Ropczycach. Pewną i zasłużoną wygraną odniósł zespół drugoligowego nowicjusza z Małopolski. – W pojedynku z Bochnią skompromitowaliśmy się przed kibicami i jest mi jako trenerowi wstyd. W żadnym elemencie nie pokazaliśmy się z dobrej strony. Naszym mankamentem była słaba odporność psychiczna, która nie pozwoliła zespołowi na zagranie dobrego meczu – mówił po zakończonym pojedynku Michał Betleja, szkoleniowiec gospodarzy. Pierwszy set to zdecydowana dominacja przyjezdnych, którzy przeważali od samego początku prowadząc 3:9, 6:13, 14:22, by zakończyć pierwsze starcie po dwudziestu minutach ośmiopunktową przewagą. Kolejne partie były bardziej wyrównane. – W drugim i trzecim secie pozwoliliśmy gospodarzom na więcej. Gubiliśmy się w tych setach w kontrach, psuliśmy zagrywkę. Liczyłem na wygraną w Ropczycach. Nie spodziewałem się jednak, że przyjdzie ona tak łatwo. Aby zwyciężyć Błękitnych nie musieliśmy zagrać na maksimum swoich możliwości – twierdził Robert Banaszak, trener gości. Drugi set meczu w Ropczycach był najbardziej zacięty i najdłuższy. Trwał dwadzieścia cztery minuty. Kilka razy notowano w nim rezultat remisowy.

Zaciętej momentami walki nie brakowało także w trzeciej odsłonie. Końcówki obu setów należały jednak do prezentujących się lepiej gości. – O naszej wygranej zadecydowało w głównej mierze ustabilizowane przyjęcie, co pozwalało wyprowadzić szybkie akcje i zgubienie bloku – podsumowywał spotkanie, szkoleniowiec powracającego po ćwierć wieku na drugoligowe parkiety zespołu z Bochni.

Błękitni Ropczyce – Contimax MOSiR Bochnia 0:3
(17:25, 23:25, 22:25)

Składy:
Błękitni: Koryciński, Stojek, Sapór, P.Rusin, Kochan, Róg, Marć (libero) oraz W. Rusin, Sroka i Godek
Contimax MOSiR: Laskowski, Poprawa, Habel, Kmiecik, Galiński, Rutkowski, Kiniorski (libero) oraz Nowak