Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Dobry początek Rafako Racibórz

II liga M: Dobry początek Rafako Racibórz

Pierwszego meczu w tym sezonie wałbrzyska Victoria nie zaliczy do udanych. W trzech setach uległa na wyjeździe drużynie AZS Rafako Racibórz i po pierwszej kolejce plasuje się w dole tabeli. Raciborzanie znajdują się na drugim miejscu w klasyfikacji grupowej.

W pierwszym secie wałbrzyszanie zaczęli od prowadzenia 2:0, lecz oddali przeciwnikom inicjatywę i wkrótce przegrywali już czterema oczkami. Gospodarze wygrali tę partię 25:18. Druga odsłona zaczęła się podobnie, goście wyszli na prowadzenie 8:4, ale raciborzanie odrobili straty i szybko odskoczyli na kilka oczek (14:11). Zawodnicy Rafako do końca zwiększali przewagę (17:12). Pięć punktów okazało się dla gości granicą nie do pokonania i seta przegrali 20:25.

Trzecia partia okazała się ostatnią. Zawodnicy Rafako wyszli na trzypunktowe prowadzenie (8:5) i bardzo szybko zwiększali swoją przewagę (15:8). Przy stanie 17:10 wałbrzyszanie przebudzili się i wyrównali na 23:23. W emocjonującej końcówce oba zespoły miały kilka szans na zakończenie seta, jednak ostatecznie to gospodarze blokiem zatrzymali gości przy stanie 29:27 i zwyciężyli 3:0.

Szansę na rewanż zawodnicy Victorii będą mieli 26.11.2011 w Wałbrzychu. Za tydzień w Rudniku Rafako zmierzy się z drużyną SMS PZPS II Spała, a Victoria zagra u siebie z Volleyem Rybnik.

KS AZS Rafako Racibórz – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0
(25:18, 25;20, 29:27)

Rafako Racibórz: Bernyś, Kućma, Galiński, Lipiec, Cieślar, Kubiak, Taterka (libero).
Victoria Wałbrzych: Leński, Gądek, Radojewski, Zieliński, Olszewski, Sdebel, Wierzbicki (libero) oraz: Gajek, Tomiałowicz, Nowakowski.

Wyniki 1. kolejki i tabela grupy 2 II ligi mężczyzn.