Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czarni zaczynają od zwycięstwa

II liga M: Czarni zaczynają od zwycięstwa

fot. archiwum

Inauguracyjny mecz, Czarni Radom rozpoczęli niezbyt udanie. Jednak zgodnie z przysłowiem, nie ocenia się po tym jak się zaczyna, tylko jak się kończy. Radomianie pokazali charakter i na swym koncie zapisali pierwsze trzy punkty.

Pierwszego seta Czarni rozpoczęli w dość eksperymentalnym składzie. W pierwszej szóstce na pozycji atakującego wybiegł dobrze znany radomskiej publiczności Grzegorz Szumielewicz. Niestety radomianie nie kończyli wielu akcji. Leszek Jadacki swą zagrywką punktował nie raz, zagrywając szczególnie na Marcina Kocika, który nie radził sobie z jej przyjęciem. Nawet czasy brane przez Wojciecha Stępnia, nie mogły wybić z rytmu stołecznych, którzy tę partię wygrali 25:21.

Następny fragment to porządne przemeblowanie składu gospodarzy. Trener wprowadził klasyczną podwójną zmianę, za Daniela Górskiego na boisku pojawił się Kacper Gonciarz, a Szumielewicza zastąpił Rober Prygiel. Te roszady okazały się strzałem w dziesiątkę. Gra Czarnych nabrała tempa. Doświadczenie kapitana gospodarzy w ataku przynosiło raz po razie punkty. Widać było, że poprzedni set był tylko „wypadkiem przy pracy" i tak radomianie doprowadzili do remisu.

Trzecie wyjście na boisko to bardzo dobra gra Marcina Kocika w polu serwisowym. Mnożyły się błędy w przyjęciu i w ataku warszawskich zawodników. Ciekawostką może być fakt, że sędzia w połowie seta „uhonorował" przyjezdnych żółtą kartką. Zbyt długie dyskusje rywali, na grę Czarnych, były niczym woda na młyn. Rozpędzona drużyna Stępnia, nie miała prawa przegrać i wygrała tego seta 25:10.Czwarta i zarazem, jak się później okazało ostatnia partia była łudząco podobna do poprzedniej. Dyskusje, gesty i zachowania zawodników Woli pokazywały bezradność wobec radomskiego teamu. Goście musieli gonić wynik, lecz to im się nie udało. Dzięki temu, na swym koncie Czarni zanotowali pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

Czarni Radom – MOS Wola Warszawa 3:1
(21:25, 25:22, 25:10, 25:18)

Składy:
Czarni: Górski, Kocik, Staniec, Szumielewicz, Surma, M. Ostrowski, Filipowicz (libero), Biliński (libero) oraz Pszenny, Prygiel, Gonciarz, Skwarek
Wola: Żakieta, Wasilewski, Kaczmarek, Bartczak, Jadacki, Linka (libero) oraz Mazur, Sutyniec

Zobacz również:
Wyniki 1. kolejki i tabela II ligi mężczyzn gr. B

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved