Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wojciech Janas: Wszystko zweryfikuje boisko

Wojciech Janas: Wszystko zweryfikuje boisko

fot. archiwum

Delicpol Norwid już jutro zaczyna rozgrywki II ligi mężczyzn. Pierwsze spotkanie odbędzie się na wyjeździe w Katowicach. Kapitan zespołu z Częstochowy - Wojciech Janas patrzy pozytywnie na nadchodzące miesiące.

Czy uważasz, że jesteście dobrze przygotowani do rozpoczynającego się jutro sezonu?

Wojciech Janas: – Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani. Sparingi jakie rozegraliśmy z drużyną Czarni Rząśnia potwierdziły to i uważam, że praca jaką wykonaliśmy przed sezonem zaprocentuje wysoką pozycją w lidze.

Wyniki spotkań kontrolnych wskazywały na zmienną formę…– Przed sezonem rozegraliśmy cztery sparingi. Pierwsze dwa odbyły się jeszcze podczas obozu przygotowawczego z II ligową drużyną z Olsztyna, a po powrocie do Częstochowy dwukrotnie spotkaliśmy się z zespołem z Rząśni. Wyniki tych spotkań nie były najważniejsze. Skupiliśmy w nich głównie uwagę na założenia taktyczne i zgranie zespołu.

Jak wygląda sytuacja kadrowa w klubie?

– Odeszła większość ubiegłorocznych maturzystów, zostali tylko Marcin Skutnik i Maciej Grajoszek. Resztę drużyny stanowią zawodnicy z II i III klas IX LO im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie.

Już jutro inauguracja sezonu, waszym pierwszym przeciwnikiem będzie drużyna ze stolicy województwa śląskiego…

– Sezon inaugurujemy na wyjeździe meczem ze Spodkiem Katowice. Drużynę tą znamy z poprzedniego sezonu, gdyż występowała ona w naszej lidze jako Górnik Siemianowice Śląskie.

Czy w tym roku jest w lidze drużyna pewna awansu?

– Moim zdaniem liga będzie bardzo wyrównana. W tym roku drużyny są na podobnym poziomie sportowym i każdy może wygrać z każdym. Nie ma już zespołu takiego jakim w tamtym roku był Lubin. Wszystko zweryfikuje boisko.

Co z waszej strony możesz zapewnić kibicom jako kapitan zespołu?

– Do każdego meczu będziemy podchodzili z pełną koncentracją i uwagą. We wszystkich spotkaniach będziemy dążyć do wygranej. Bardzo chcielibyśmy wejść do fazy play-off, a tam wszystko jest możliwe.

Czy w drużynie Delicpolu są zawodnicy, którzy zasługują na szczególną uwagę w tym sezonie?

– Myślę, że na każdej pozycji mamy wyrównanych zawodników i trener może wystawić nawet dwie równorzędne szóstki. Jednakże naszym głównym atutem w tym sezonie będzie gra środkowych, gdyż są oni zawodnikami o bardzo dobrych parametrach siatkarskich oraz są wyszkoleni technicznie na wysokim poziomie.

Co będzie waszym największym atutem?

– Atutem tej drużyny jest młodość i pasja. Zawodnicy wiedzą, że gra w II lidze jest dla nich szansą na zdobycie doświadczenia i pokazania się. Są zatem wystarczająco zmotywowani do ciężkiej pracy na treningach. Po prostu każdy wie o co gra.

Już w przyszły weekend rozgrywacie mecze u siebie, czy hala będzie pełna?

– Mam nadzieję, że tak. A wszystkich kibiców zapraszamy na spotkanie drugiej kolejki, które odbędzie się już w następny weekend (1.10) w hali przy IX LO im. C. K. Norwida w Częstochowie z drużyną Kęczanin Kęty.

*z Wojciechem Janasem rozmawiała Małgorzata Michno (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved