Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Włoszki zwyciężają w Twardogórze, Katarzyna Skorupa MVP

Włoszki zwyciężają w Twardogórze, Katarzyna Skorupa MVP

fot. archiwum

W turnieju towarzyskim w Twardogórze triumfował włoski Chateau d'Ax Urbino Volley, który w meczu o pierwsze miejsce pokonał Impel Gwardię Wrocław. Za najlepszą zawodniczkę turnieju uznano Katarzynę Skorupę, polski "zaciąg" we włoskim zespole.

Polsko-włoski pojedynek o pierwsze miejsce w turnieju rozpoczął się udanie dla ekipy Rafała Błaszczyka. Gwardzistki, po zaciętej walce w końcówce, rozstrzygnęły pierwszą partię na swą korzyść (26:24). Później jednak nie było już tak różowo. Gra wrocławskich siatkarek wyraźnie się załamała. Zawodniczki Chateau d’Ax Urbino Volley górowały nad zespołem z Polski praktycznie w każdym elemencie gry. Porażki do 18 i 16 najwyraźniej całkowicie "dobiły" ekipę Gwardii, bowiem w ostatnim secie stanowiła już tylko tło dla znakomicie grających siatkarek z Urbino, co znalazło odzwierciedlenie w przegranej do 11.

W "małym finale" obyło się bez niespodzianek – po trzech setach stosunkowo łatwe zwycięstwo przypadło w udziale mistrzyniom Czech, siatkarkom VK Modranská Prostejov. W pierwszej partii czeski zespół kontrolował rozwój wypadków na boisku, co zakończyło się wygraną 25:19. W drugiej partii zespół Dresdner SC podjął walkę, jednak końcówka należała do Czeszek i przyniosła korzystny wynik (25:21). Trzeci set był tylko formalnością. Niemki nie wierzyły już "odrodzenie" swej gry. Czeski zespół "dzielił i rządził" na parkiecie. Błyskawicznie i bez kłopotów – 25:11.

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju utrzymała Katarzyna Skorupa, która po sezonie 2010/11 przeszła do zespołu z Urbino. W zespole Gwardii wyróżniono amerykańską środkową Arielle Wilson.Mecz o trzecie miejsce
Dresdner SC – VK Modranská Prostejov 0:3
(19:25, 21:25, 11:25)

Finał
Chateau d’Ax Urbino Volley – Impel Gwardia Wroclaw 3:1
(24:26, 25:18, 25:16, 25:11).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved