Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Rafał Buszek: Nie będzie łatwych meczów

Rafał Buszek: Nie będzie łatwych meczów

fot. archiwum

- Wszystkie drużyny się bardzo wzmocniły. Poziom ligi jest coraz wyższy. Nie będzie łatwych meczów, każdy będzie chciał zdobyć punkty - powiedział MVP spotkania z AZS Częstochowa, przyjmujący Farta Kielce, Rafał Buszek.

Memoriał Ambroziaka jest ostatnią szansą na zgranie drużyny, sprawdzeniem wariantów taktycznych przed startem PlusLigi. To również ostatni moment na skontrolowanie aktualnej dyspozycji.

Rafał Buszek: Dokładnie. Tak jak podkreślam to w każdym wywiadzie jest to świetny sprawdzian przed ligą. Wiadomo, jest tydzień do ligi, na pewno musimy się zgrywać. Nasz rozgrywający Pierre Pujol jest z nami kilka dni, a to przecież "mózg" zespołu. Teraz najważniejsze jest to, żeby się z nim zgrać. Dobrze, że jest taki memoriał. Od razu możemy się sprawdzić z czołowymi drużynami PlusLigi.

Wspomniałeś o rozgrywającym, ale jest też z wami nowy atakujący Marcus Nilsson, jak on wkomponował się w drużynę?– Marcus dobrze wprowadził się w zespół. Procentuje to, że znają się z Pierrem i to na pewno nam pomoże. Bardzo dobrze, że w drużynie są takie gwiazdy jak Marcus i Pierre. Są to gracze światowego formatu, z absolutnej czołówki. Fajnie, że można występować z nimi na boisku. Bardzo cieszy mnie fakt, iż będą grali w Kielcach.

Już na początku sezonu pokazujesz dobrą dyspozycję. Dziś zostałeś najlepszym zawodnikiem w swoim zespole. Chyba dobrze zrobiła ci przeprowadzka z Rzeszowa do Kielc?

– To okaże się po sezonie. Wiadomo turnieje towarzyskie rządzą się swoimi prawami, sezon ligowy jest całkowicie inny. Koncentruję się nad tym, żeby moja gra wyglądała dobrze, aby cała drużyna prezentowała się jak najlepiej. Zobaczymy jak to będzie w lidze. Wszystkie drużyny się bardzo wzmocniły. Poziom ligi jest coraz wyższy. Nie będzie łatwych meczów, każdy będzie walczył o punkty. Zobaczymy, boisko zweryfikuje wszystko.

Zatem kogo stawiasz w roli faworyta do złotego medalu?

– Oprócz nas (śmiech), jak zawsze silna będzie Skra. Bardzo mocny będzie Kędzierzyn. Myślę, że Rzeszów też się wzmocnił. To są z pewnością faworyci do medali.

A jak oceniasz zamknięcie PlusLigi?

– Jest za wcześnie by wyciągać jakieś wnioski. To okaże się po latach. Myślę, że jest to jakiś pomysł. Fajnie, że wprowadza się nowe pomysły. Zobaczymy, nie chce się wypowiadać czy to jest dobre, czy złe. Cieszę się, że związek wprowadza jakieś udoskonalenia. Władze chcą, aby siatkówka cieszyła się jeszcze większą popularnością niż do tej pory.

Czego życzyć ekipie Farta Kielce i tobie na ten nowy sezon?

– Na pewno trzeba życzyć punktów, zdrowia. Czekamy na pierwsze mecze ligi i zobaczymy jaki będzie dla nas ten sezon.

Tego właśnie życzę. Dziękuje za rozmowę.

*z Rafałem Buszkiem rozmawiał Marcin Pieniążek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved