Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Polskie drużyny zwycięskie w Oleśnicy

Polskie drużyny zwycięskie w Oleśnicy

Trefl Gdańsk i Skra Bełchatów wygrały swoje dzisiejsze mecze w charytatywnym turnieju w Oleśnicy. W pierwszym spotkaniu gdańszczanie pokonali Evivo Duren 3:1, natomiast mistrzowie Polski bez problemu rozprawili się z ekipą z Berlina w trzech setach.

II Międzynarodowy Turniej Charytatywny o Puchar Burmistrza Oleśnicy rozpoczął w tym roku pojedynek Trefla i Evivo. W pierwszych akcjach spotkania obie drużyny próbowały poznać nawzajem przeciwnika. Z czasem jednak zawodnicy Trefla zaczęli skutecznie budować przewagę i uciekać rywalom. Zapisując wygraną w tym secie na swoim koncie. Druga odsłona wyglądała dość podobnie, z tą jednak różnicą, że w grze niemieckich siatkarzy można było już zobaczyć więcej pewności siebie. Przekładało się to na ich skuteczność, która w połączeniu z paroma pomyłkami polskiej ekipy pozwoliła Evivo wyrównać stan meczu. W dwóch kolejnych odsłonach to jednak Trefl przeważał. Może styl "nie powalał na kolana", ale najważniejsza była skuteczność. W obu partiach gdańszczanie nie pozwolili rywalom przekroczyć granicy dwudziestu punktów i wygrali spotkanie 3:1.

Po tym pojedynku odegrano hymny Polski i Niemiec, dokonano uroczystego otwarcia turnieju, a także odbyło się oficjalne wkopanie przez m.in. Konrada Piechockiego i Andrzeja Niemczyka drzewek w "Alei zasłużonych dla sportu" znajdującej się przy oleśnickiej hali.

W między czasie na parkiecie w oleśnickiej hali rozgrzewała się Skra Bełchatów, która zmierzyła się z drużyną z Berlina. Bełchatowianie pokonali rywali bez większych problemów. Na początku pierwszej i trzeciej odsłony spotkania podopieczni Jacka Nawrockiego pozwalali „pograć" siatkarzom z Berlina, by w odpowiednim momencie wrzucić piąty bieg i wygrać sety. W drugiej partii przewaga mistrzów Polski nie podlegała dyskusji od samego początku.

W dniu jutrzejszym Trefl zmierzy się z Berlin Recycling Volleys, natomiast Skra zagra z Evivo Duren.

Trefl Gdańsk – Evivo Duren 3:1
(25:19, 24:26, 25:18, 25:19)

Skra Bełchatów – Berlin Volleys 3:0
(25:23, 25:15, 25:20)