Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polki w każdym elemencie lepsze od Izraelek

Polki w każdym elemencie lepsze od Izraelek

Na inaugurację ME polskie siatkarki gładko pokonały Izrael. Ich przewaga nie podlegała dyskusji na boisku i widoczna jest również w statystykach. Zawodniczki trenera Alojzego Świderka zdominowały rywalki we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła.

Polki okazały się niemal o 20% skuteczniejsze w ataku od swoich przeciwniczek, na punkty zamieniając 53% prób przy 34% Izraelek. Prawdziwą demolkę urządziły w drugiej partii, w której podopieczne trenera Ariego Selingera wykonały 15 ataków, zdobywając w ten sposób jedynie 2 „oczka”. Skuteczność trzeciej drużyny poprzednich mistrzostw Starego Kontynentu kształtowała się zaś w tej odsłonie na poziomie 78%.

Spośród polskich skrzydłowych najefektywniej w ataku na przestrzeni całego spotkania zagrała Katarzyna Skowrońska-Dolata (62%). Lepszą skutecznością popisały się tylko środkowe: Anna Podolec (100%, ale tylko jeden atak) i Berenika Okuniewska (67% przy 6 próbach). W szeregach Izraelek poziom w ataku ze skrzydeł starała się trzymać jedynie Anna Velikiy (48%, 21 prób).

Przewaga Polek w bloku była już mniej widoczna. Siatkarki z Izraela wykonały 8 punktowych bloków, tylko o 2 mniej niż biało-czerwone. Co ciekawe, aż 5 z tych „czap” przypadło na pierwszą partię. Dwukrotnie w całym meczu ataki Polek blokowały Tatjana Frage-Gerber i Tatiana Artmenko. Na środku siatki i tak królowała jednak Berenika Okuniewska, która 4 razy powstrzymała ataki Izraelek.Zza linii dziewiątego metra klasę pokazała inna Polka – Karolina Kosek. Jej dobre zagrywki rozbiły przeciwniczki w drugiej partii i zaowocowały 4 asami serwisowymi. Po jednym dorzuciły jeszcze Klaudia Kaczorowska i Milena Radecka. Zawodniczki z Izraela odpowiedziały tylko jednym podobnym zagraniem – asa na polską stronę posłała Anna Farhi.

Dobry serwis Polek, mimo 8 popełnionych w tym elemencie błędów, z których jednak aż 5 w trzecim secie, znacznie utrudnił rywalkom przyjęcie. Izraelki zanotowały 46% odbioru pozytywnego i 32% bardzo dobrego. Statystyki tę znacznie jednak zawyżyła Adva Zinober. Izraelska libero przyjmowała na poziomie – odpowiednio – 88 i 75%, ale biało-czerwone dały jej szansę wykazania się tylko 8 razy. Polki mogą poszczycić się przyjęciem na poziomie 68% (odbiór pozytywny) i 52% (bardzo dobry). Najlepiej w tym elemencie zaprezentowała się Karolina Kosek, notując w obu przypadkach 73%.

Najwięcej punktów w całym spotkaniu zdobyła Katarzyna Skowrońska-Dolata (14). Dwucyfrowy wynik w polskiej drużynie udało się też osiągnąć Klaudii Kaczorowskiej (11, z czego aż 9 przy serwisie własnego zespołu). Liderką po stronie Izraela była zaś Anna Velikiy, zdobywczyni 11 „oczek”.

   IZRAEL                POLSKA

Punkty:
1. Anna Velikiy     11 pkt  1. K. Skowrońska-Dolata 14 pkt.
2. Tatian Artmenko    8    2. Klaudia Kaczorowska  11
3. Inessa Birman-Wysocki 5    3. Berenika Okuniewska  8

Atak:
1. Anna Velikiy     10 pkt  1. K. Skowrońska-Dolata 13 pkt.
2. Tatian Artmenko    6    2. Klaudia Kaczorowska  9
3. Inessa Birman-Wysocki 4    3. Katarzyna Konieczna  5
                   Katarzyna Jaszewska  5

Blok:
1. Tatjana Frage - Gerber 2 pkt  1. Berenika Okuniewska  4 pkt.
  Tatiana Artmenko    2    2. Katarzyna Konieczna  2

Zagrywka:
1. Anna Farhi      1 pkt  1. Karolina Kosek    4 pkt.
                 2. Klaudia Kaczorowska 1
                   Milena Radecka    1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved