Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Paul Lotman: Wszystko zmierza w dobrym kierunku

Paul Lotman: Wszystko zmierza w dobrym kierunku

fot. archiwum

Asseco Resovia Rzeszów zwyciężyła w pierwszym pojedynku Turnieju im. Jana Strzelczyka w Rzeszowie. Podopieczni Andrzeja Kowala bez większych problemów pokonali Hypo Tirol Innsbruck. - Zagraliśmy dobry pojedynek - ocenił Paul Lotman.

Pierwszy mecz w turnieju i pierwsze zwycięstwo. Gratuluję wygranej oraz udanego występu przed rzeszowską publicznością. Musisz przyznać, że przeciwnicy nie mięli dzisiaj nic do powiedzenia.

– Na pewno zagraliśmy dobry pojedynek. Oczywiście mieliśmy jeszcze pewne problemy takie jak przyjęcie zagrywki czy nawet zwykłe błędy w komunikacji, ale był to nasz pierwszy oficjalny mecz w takim składzie, więc to nie powinno dziwić.

Jak układa się współpraca w drużynie? Niektórzy zawodnicy dopiero niedawno dołączyli do przygotowań.– Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Moi koledzy, którzy grali w reprezentacjach swoich krajów rzeczywiście właśnie dołączyli do drużyny. Mamy jeszcze dwa mecze i już będziemy myślami wybiegać do premierowego pojedynku w PlusLidze.

Jak czujesz się tutaj w Rzeszowie? Podoba ci się miasto i atmosfera wokół siatkówki?

– Oczywiście, jest wspaniale. Jestem bardzo szczęśliwy. Organizacja stoi na wysokim poziomie, tak jak cała drużyna. Mamy również znakomite wsparcie w postaci kibiców o czym przekonałem się dzisiaj podczas prezentacji i samego meczu.

Do Rzeszowa przeniosłeś się z Werony. Grałeś już w kilku klubach – można więc powiedzieć, że lubisz częste zmiany.

– Rzeczywiście Resovia jest moim piątym klubem w karierze. Na pewno każde miejsce jest wyjątkowe i różni się od poprzedniego, ale nie jest to dla mnie problemem. W tamtym sezonie grałem we Włoszech, teraz jestem tutaj i skupiam się na jak najlepszej grze w klubie.

Wygląda na to, że w tym sezonie trener Andrzej Kowal będzie miał prawdziwy ból głowy. Marko Bojić – MVP ligi greckiej, Alek Achrem czy Mateusz Mika będą dla ciebie trudnymi rywalami do miejsca w składzie.

– Mam taką nadzieję. Rywalizacja zawsze wychodzi na dobre całej drużynie. Oczywiście przyszedłem tutaj, żeby grać i to jest mój cel, ale wszystko zależy od trenera.

Czyli możemy spodziewać się ciebie w pierwszym meczu PlusLigi na boisku?

– Zrobię wszystko co w mojej mocy.

*rozmawiał Patryk Polek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved