Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Mistrzostwa Ameryki Południowej po pięciu dniach

Mistrzostwa Ameryki Południowej po pięciu dniach

fot. archiwum

Po pięciu dniach mistrzostw Ameryki Południowej siatkarzy na czele tabeli uplasowała się reprezentacja Argentyny, która w trzech setach rozprawiła się z Paragwajem. Swoje mecze wygrali też reprezentanci Wenezueli oraz Chile.

Faworyci z Argentyny dość szybko uporali się ze swoimi paragwajskimi rywalami. Podopieczni Javiera Webera od pierwszych piłek spotkania narzucili Paragwajczykom własny rytm gry, na co ci nie potrafili znaleźć recepty już do samego końca meczu. Argentyńczycy popełniali także mniej błędów własnych, a do zwycięstwa poprowadzili ich Mariano Giustiniano i Lucas Ocampo. Także Javier Weber nie krył radości ze zwycięstwa i z dobrej gry swoich siatkarzy: – Jestem szczęśliwy, że mam tak młodą ale równocześnie tak utalentowaną drużynę. Pojutrze spotkamy się z Brazylią, mam nadzieję, że i ten mecz zakończy się dla nas pomyślnie – mówił argentyński szkoleniowiec.

– Wenezuelczycy zagrali dziś świetnie w polu serwisowym. Odrzucili nas od siatki, przez co mieliśmy problemy z wyprowadzeniem akcji i ze skończeniem ataku, co oni natychmiast wykorzystali, wyprowadzając skuteczne kontrataki. Nie mogliśmy pokazać tego, co potrafimy, byliśmy bez szans – powiedział po meczu Wenezuela – Urugwaj Aduardo Alberti, drugi trener Urugwajczyków. Nie sposób się z nim nie zgodzić, gdyż w pierwszym i trzecim secie urugwajscy zawodnicy nie byli w stanie sprostać znakomicie dysponowanym Wenezuelczykom. Jedynie w drugiej partii, za sprawą elementu bloku, udało im się nawiązać walkę z rywalami, lecz było to za mało, by zwyciężyć.

Najwięcej emocji przyniosło spotkanie Chile – Kolumbia, którego wynikł rozstrzygał się w tie-breaku. W premierowej oraz w drugiej odsłonie meczu świetnie w elemencie bloku spisywali się Kolumbijczycy, co zadecydowało o ich wiktorii w obu tych partiach. W trzecim secie jednak losy spotkania odwróciły się, Chilijczycy zagrali odważniej w ataku, nic nie robiąc sobie z kolumbijskiego bloku, co opłaciło się, gdyż doprowadzili do czwartej partii. Zarówno w niej, jak i w tie-breaku, chilijscy siatkarze byli nie do zatrzymania na siatce, co okazało się ich kluczem do zwycięstwa.Wyniki piątego dnia mistrzostw Ameryki Południowej siatkarzy:

Argentyna – Paragwaj 3:0
(25:18, 25:16, 25:20)

Wenezuela – Urugwaj 3:0
(25:14, 25:22, 25:13)

Kolumbia – Chile 2:3
(25:22, 26:24, 26:28, 20:25, 12:15)

Pauzowała: Brazylia

Tabela:

1. Argentyna   5 10 pkt. 15:0

2. Brazylia 4 8 pkt. 12:0

3. Chile 5 7 pkt. 6:11

4. Wenezuela 4 6 pkt. 8:6

5. Kolumbia 4 5 pkt. 5:8

6. Paragwaj 4 5 pkt. 3:9

7. Urugwaj 4 4 pkt. 0:12

źródło: inf. własna, voleysur.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved