Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Milena Radecka: Ta wygrana ma duże znaczenie

Milena Radecka: Ta wygrana ma duże znaczenie

Siatkarki reprezentacji Polski na inaugurację mistrzostw Europy pewnie pokonały Izrael. - Pierwszy set był trochę nerwowy - stwierdziła kapitan zespołu Milena Radecka. - W kolejnej partii jednak nastąpiło "przełamanie" - dodała.

Cieszymy się z wygranej, która ma duże znaczenie, bo to był nasz pierwszy mecz na tych mistrzostwach – powiedziała rozgrywająca polskiej kadry. Radość jest tym większa, że wygrana przyszła dość łatwo, a różnica klas pomiędzy drużynami była bardzo widoczna, co potwierdził trener Izraela, Arie Selinger.
Oczywiście pomiędzy Polską, a Izraelem jest dość duża różnica. Jesteśmy świadomi tego, że Polska może wygrać te mistrzostwa – powiedział szkoleniowiec sobotnich rywalek Polek. Przeciwniczkom gratulowała zwycięstwa kapitan Izraela Tatjana Frage-Gerber, która stwierdziła także, że jej ekipie brakuje przede wszystkim ogrania na arenie międzynarodowej. – Myślę, że brakuje nam doświadczenia, nie byłyśmy pewne swoich umiejętności – powiedziała zawodniczka.

W spotkaniu, którego wynik na pewno nie jest niespodzianką walka była jedynie w pierwszej partii, zakończonej wynikiem 25:23 dla Polski. – W pierwszym secie wynik był na granicy remisu, graliśmy wtedy dobrze – powiedział szkoleniowiec Izraela. Alojzy Świderek, z którym zgodziła się Milena Radecka dodał: – To był początek turnieju, więc pierwszy set był troszkę nerwowy. W drugiej partii jednak nastąpiło "przełamanie" i już graliśmy normalnie.

Rzeczywiście gdy napięcie zeszło z polskich zawodniczek, na parkiecie istniała praktycznie tylko jedna drużyna. Szczególnie było to widoczne w drugiej odsłonie wygranej przez Polki 25:7. – W drugim secie popełniałyśmy sporo błędów. Nasze przyjęcie i blok nie funkcjonowały tak dobrze, jak byśmy chciały, więc nie mogłyśmy wrócić do gry – mówiła Tatjana Frage-Gerber, a Milena Radecka dodała: – W drugim secie grałyśmy bardzo dobrze, szczególnie w polu zagrywki. To właśnie zagrywkę, która od drugiego seta funkcjonowała w polskim zespole bardzo dobrze kapitan reprezentacji wskazała, jako klucz do zwycięstwa.

Spotkanie Polska – Izrael jest już historią. Jutro Izrael zagra z Rumunią, a Polska z Czechami. – Musimy się przygotować do meczu z Rumunią i wierzę, że będzie lepiej – z optymizmem stwierdziła kapitan Izraela. Alojzy Świderek, który dokonywał dziś wielu roszad w składzie stwierdził, że chce dać pograć wszystkim zawodniczkom. – Będziemy dokonywali zmian w składzie, chcemy by wszystkie zawodniczki grały, ale zobaczymy na ile będzie to możliwe – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

źródło: cev.lu, inf. własna