Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Marta Zich: Przed nami dużo pracy

Marta Zich: Przed nami dużo pracy

fot. archiwum

W sobotę meczem z Silesią Volley II Mysłowice siatkarki SMS-u LO2 Opole rozpoczynają sezon ligowy 2011/2012. Siatkarki Agata Skikiewicz oraz Marta Zich opowiadają o swoich doświadczeniach na parkiecie oraz planach.

W jakich klubach grałaś i od kiedy trenujesz siatkówkę?

Marta Zich: – Zaczęłam poważniej grać w pierwszej klasie gimnazjum. Grałam w Sikrecie Gliwice. Pięć lat to sporo czasu, więc jakieś doświadczenie mam, ale nie jest ono na poziomie II ligi. Grałam w młodziczkach, kadetkach, juniorkach i IV lidze. Zawsze znajdowałyśmy się gdzieś w połowie stawki, ale też na Śląsku jest duża rywalizacja. Do tej pory nie mam większych osiągnięć.

Skąd decyzja o przejściu do SMS-u i jakie cele stawiasz sobie na ten sezon?– Zawsze marzyła mi się poważniejsza gra. Czwarta, a druga liga to jednak różnica. Wiele dobrego słyszałam o drużynie z Opola i o trenerze, więc w końcu postanowiłam spełniać marzenia. Moje cele to na pewno ciężko pracować na treningach, bo dużo jest do poprawienia, głównie w przyjęciu, obronie. Potrzeba też trochę zimnej głowy na boisku. Najwyższy cel, to osiągnąć pułap nieosiągalny dla bloku.

Dotychczasowe sparingi SMS-u, występy na turniejach, nie napawają jakoś szczególnie optymizmem. Jak można wytłumaczyć póki co słabszą postawę zespołu? Jak ty i koleżanki reagujecie na takie przegrane i czy nie wpływa to nas was demobilizująco?

– Myślę, że przegrane wzmacniają charakter i na pewno nas zmobilizują. Mam nadzieję, że to złe dobrego początki. Jakbyśmy za dobrze zaczęły, jeszcze by nam sodówka odbiła, a tak same widzimy, że dużo pracy przed nami. Myślę, że wynika to na razie z braku zgrania. Większa część drużyny jest nowa, więc potrzeba troszkę czasu, a i formę jeszcze nie wszystkie dziewczyny złapały na sto procent. Myślę, że może być tylko lepiej. Tanio skóry nie sprzedamy.


Skąd decyzja o przejściu do SMS-u?

Agata Skikiewicz: – Decyzja o przejściu do SMS wymagała od nas trochę determinacji. Z koleżanką z drużyny (Iloną Molską – dopisek redakcji) postanowiłyśmy zmienić klub z powodu braku postępów w naszej grze. Wiedziałyśmy, że zostawiamy to, co tworzyłyśmy od początku swojej gry w siatkówkę. Nie było to proste, ponieważ pozostawiłam we Wrocławiu rodzinę i najbliższych przyjaciół. Jednak z każdym treningiem i meczem utwierdzam się, że to był doskonały wybór.

Jakie są twoje wcześniejsze doświadczenia siatkarskie, w jakich klubach grałaś?

– Od początku grałam w Gwardii Wrocław. Tam nauczono mnie całego siatkarskiego rzemiosła. Moim pierwszym trenerem był Jerzy Zachęby, który zawsze zachęcał nas słodyczami do prawidłowego wykonania ćwiczeń, następnie była trenerka Aneta Walasek, która nauczyła mnie techniki i kultury siatkarskiej. Ostatnio moim trenerem w Gwardii Wrocław był Zbigniew Barański, który starał się jak najlepiej przekazać nam swoje doświadczenie i wiedzę na temat siatkówki. Wydaję mi się, że bardzo dobrze, że zaczynałam akurat w Gwardii, ponieważ słynie ona z dobrego szkolenia młodzieży.

Na co liczysz w tym sezonie i czego od siebie w nim wymagasz? Jakie sobie stawiasz cele?

– W tym sezonie chciała bym zrobić postęp w swojej grze. Myślę, że poziom II ligi mi to umożliwi. Trenerzy w Opolu podchodzą do treningów bardzo profesjonalnie, podoba mi się sposób pracy, jaki tu jest. Będę robić wszystko, aby nauczyć się jak najwięcej od trenerów i koleżanek.

Miałaś okazję na obozie w Lubsku poznać się z zespołem, trenować z nowymi koleżankami. Trochę czasu już z nimi spędziłaś. Jak oceniasz zespół?

– Fakt, byłam na obozie przygotowawczym w Lubsku i wydaję mi się, że wykonałyśmy tam świetna pracę, zarówno sportową jak i mentalną. To zgrupowanie pozwoliła nam się poznać i dowiedzieć o sobie kilku ciekawych rzeczy. Dziewczyny są bardzo zaangażowane w treningi i mecze to mi się bardzo podoba, ponieważ to daje motywację i chęć do działania.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved