Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jewgienija Starcewa: Spodziewałyśmy się większego oporu Bułgarii

Jewgienija Starcewa: Spodziewałyśmy się większego oporu Bułgarii

fot. archiwum

Siatkarki reprezentacji Rosji w trzech setach uporały się z Bułgarkami na inaugurację mistrzostw Europy. - Wasiljewa potrafi grać zdecydowanie lepiej - ocenia liderkę bułgarskiego zespołu Jegwienija Starcewa, rozgrywająca Sbornej.

Złote medalistki mundialu 2006 i 2010 mimo iż do Włoch pojechały bez Ljubow Sokołowej, Tatiany Koszelewej i Swietłany Kruczkowej, są jednymi z głównych kandydatek do zwycięstwa na Starym Kontynencie. W inauguracyjnym pojedynku podopieczne Władimira Kuzjutkina odprawiły z kwitkiem reprezentantki Bułgarii. – Byłyśmy lekko zdenerwowane, ale nie zapomniałyśmy o tym, że było to pierwsze turniejowe spotkanie. To dopiero początek mistrzostw. Z dnia na dzień będziemy grać lepiej i z większą wiarą – przekonuje Jewgienija Starcewa, rozgrywająca Sbornej.

Po łatwo wygranym pierwszym secie, w drugiej odsłonie sytuacja Rosjanek znacznie się skomplikowała i o ostatecznym rozstrzygnięciu musiała zadecydować gra na przewagi. – Cóż, nie mogę powiedzieć, że to wyłącznie nasza wina, chociaż nie ukrywam, iż ewidentnie się rozliźniłyśmy. Bułgarki jednak chciały wygrać za wszelką cenę. Po przegranej w pierwszym secie uwierzyły w siebie i zaczęły grać bardziej konsekwentnie. Uważam, iż żadna ze stron nie chciała dać za wygraną i stąd to napięcie – wyjaśnia Starcewa.

Rosjanki zrealizowały założenia taktyczne i wyeliminowały z gry środkową Straszimirę Filipową oraz bułgarską liderkę Elitsę Wasiljewą.Postawiłyśmy na silną zagrywkę, aby odrzucić przeciwniczki od siatki i uniemożliwić im kombinacyjną grę. Muszę jednak powiedzieć, że po Bułgarkach spodziewałam się czegoś więcej. Wasiljewa potrafi grać zdecydowanie lepiej, co potwierdziła w meczach w europejskich pucharach, kiedy to atakowała znacznie mocniej – przyznaje rozgrywająca reprezentacji Rosji.Podopieczne Władimira Kuzjutkina nie miały możliwości obejrzeć w akcji swoich kolejnych grupowych rywalek. – Mecz Hiszpanii z Holandią rozpoczął się tuż przed naszym spotkaniem, więc w trakcie jego trwania byłyśmy w drodze na halę. Nasi trenerzy widzieli jednak ten pojedynek i z pewnością przekażą nam cenne uwagi – zapewnia Starcewa.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved