Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębscy siatkarze zaprezentowali się fanom w nowej hali

Jastrzębscy siatkarze zaprezentowali się fanom w nowej hali

fot. archiwum

W piątkowy wieczór zespół Jastrzębskiego Węgla zaprezentował się kibicom. Podczas oficjalnej prezentacji połączonej z otwarciem nowej hali przedstawiono 14-zawodników. Nowym kapitanem zaspołu będzie Zbigniew Bartman.

Prezentacja składu odbyła się w dość nietypowej scenerii, zawodnicy do hali wjeżdżali na motocyklu, a w miejscu gdzie standardowo na meczach będzie przygotowane boisko, ustawiono specjalne podesty, na których kolejno swoje miejsca zajmowali zawodnicy i trenerzy. Każdy z siatkarzy, po krótkiej charakterystyce, miał okazję podzielić się z sympatykami jastrzębskiej siatkówki, swoimi pierwszymi wrażeniami. W zespole niemal całkowicie przebudowanym nie zabrakło nowych twarzy, jednak jako pierwszy, w wypełnionej do ostatniego miejsca hali, pojawił się zawodnik z największym doświadczeniem w barwach Jastrzębskiego Węgla – Paweł Rusek, który podkreślił, że, po ośmiu latach spędzonych w zespole ze Śląska, klub w pewnym sensie jest dla niego jak rodzina.

Przy standardowej prezentacji kolejnych zawodników, przedstawiono także nowego kapitana zespołu. Rola ta przypadła Zbigniewowi Bartmanowi. Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla po kolejnych sezonach spędzonych w ligach zagranicznych i ostatnim na parkietach PlusLigi (broniąc barw AZS-u Politechniki Warszawskiej) przyznał, że nie wyklucza możliwości zostania w Jastrzębiu na dłużej, niż jeden sezon. – Warto się gdzieś zadomowić, przyszedł taki moment, a Jastrzębie jest idealnym miejscem – mówił kapitan Jastrzębskiego Węgla.

W nowo powstałym zespole zobaczymy również siatkarzy dotychczas występujących we włoskiej serie A: Michała Łasko i Roba Bontje, czy grającego przed rokiem na parkietach brazylijskich Russella Holmes’a. Jedynym z zawodników, oficjalnie przedstawionym jako nowy przyjmujący jastrzębskiego klubu, który ze względu na problemy zdrowotne nie mógł osobiście pojawić się w nowej hali w Jastrzębiu Zdroju był Michał Kubiak. Szkoleniowiec jastrzębian przyznał jednak, że zawodnik, który wyszedł już ze szpitala w najbliższych dniach dołączy już do zespołu. Lorenzo Barnardi dodał także, że ekipa stworzona w Jastrzębiu dla niego jest zespołem marzeń. Trener unikał jednak porównań pracy trenerskiej do tytułu najlepszego zawodnika na świecie – Nie myślę teraz o swoich sukcesach jako zawodnik, teraz najważniejsze jest to co możemy osiągnąć tutaj, chce z tym zespołem coś wywalczyć – dodał trener. Odważniejsi w deklaracjach byli sami zawodnicy, podkreślający, że chcą walczyć w tym sezonie o tytuł mistrzowski i zdetronizowanie aktualnego mistrza kraju – I tak dużo już wygrali – mówił Mich Łasko.Zbudowaliśmy zespół na miarę naszych możliwości i oczekiwań. Cieszę się, że możemy spełniać marzenia naszych fanów – nie krył zadowolenia prezes klubu Zdzisław Grodecki, podkreślając jak wielką szansę, jaką dla jastrzębian będzie nadchodzący sezon – W zeszłym roku mieliśmy plan, aby zdobyć Europę, teraz czas podbić świat – w Katarze będziemy chcieli godnie zaprezentować Polskę – zaznaczył prezes nawiązując do zbliżających się Klubowych Mistrzostw Świata. Muzycznym zakończeniem oficjalnej prezentacji był koncert zespołu Perfect. Piątkowy wieczór był jednak początkiem, dziś o godz. 17:00 zawodnicy ponownie zaprezentują się swoim kibicom, tym razem na boisku w meczu z Iskrą Odincowo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved