Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Szymański: Chcemy awansować do play-off

Grzegorz Szymański: Chcemy awansować do play-off

fot. archiwum

Grzegorz Szymański jest wyróżniającym się zawodnikiem w swoim zespole, za co został nagrodzony wyróżnieniem w meczu z Częstochową. Dziś również jego postawa przyczyniła się do dobrej gry swojej ekipy.

W drugim meczu Memoriału Politechnika ponownie musiała uznać wyższość rywali. Jakie błędy uniemożliwiły wam wygraną z Fartem Kielce?

– Graliśmy słabiej, nie szło nam w kilku elementach. Prowadziliśmy równą walkę przez pierwszą połowę seta, a później traciliśmy kilka punktów w jednym ustawieniu. Nad tym musimy jeszcze popracować.

O co walczyć będzie Politechnika w tym sezonie?– Będziemy walczyć o to, żeby zakwalifikować się do fazy play-off. Dużo ekip się wzmocniło i nie będziemy wychylać się przed szereg, że chcemy walczyć o medale.

Kto pańskim zdaniem zdominuje w tym sezonie rozgrywki PlusLigi?

– Faworytów jest kilku, którzy mają bardzo mocne zespoły. Między innymi nazwiska Rouzier czy Łasko mówią o tym, że PlusLiga jest coraz mocniejsza.

Co pan myśli o „zamknięciu PlusLigi"?

– Władze co roku wprowadzają jakieś zmiany. Rok temu został zmieniony system, który się nie przyjął i teraz ponownie wracamy do starej formuły. Równie dobrze może być tak z „zamknięciem PlusLigi". Wszystko okaże się po zakończeniu tego sezonu.

W tym sezonie wprowadzono także wideoweryfikację na każdym spotkaniu. Myśli pan, że jest to dobre rozwiązanie?

– Tak, bo dużo zdarza się błędów sędziów. Ten system, na którym będzie dużo widać, przyda się, bo czasami sędziowie, którzy też przecież są ludźmi, popełniają głupie błędy w końcówce setów, które przesądzają o losach meczu.

* rozmawiał Damian Skrzęta (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved