Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > VB Tours odprawiło Remat Zalau w czterech setach

VB Tours odprawiło Remat Zalau w czterech setach

W pierwszym meczu turnieju towarzyskiego w Rzeszowie, ekipa Remat Zalau zmierzyła się z mistrzem Francji, VB Tours. Rumuni, prowadzeni przez polskiego trenera Mariusza Sordyla, ulegli w czterech setach.

Mecz rozpoczął od udanego ataku „świeżo upieczony" mistrz Europy – Milos Terzić i drużyna Tours objęła prowadzenie 1:0. Po wyrównanym początku Remat Zalau odskoczył rywalom z Francji na cztery punkty i po bloku Dos Santosa na Konecnym było już 10:6. Na drugiej przerwie technicznej rumuński zespół prowadził już 16:9. Kiedy asa serwisowego posłał Peter Nagy, o drugi czas dla swojego zespołu poprosił Mauricio Paes (18:10). Po czasie Francuzi zaczęli odrabiać straty, toteż chwilę później przewaga stopniała do czterech oczek i tym razem Mariusz Sordyl – trener Rematu Zalau przywołał swoją drużynę (18:14). W rezultacie Rumuni powiększyli jeszcze swoją przewagę, wygrywając seta pewnie – do 18.

Początek drugiej partii miał podobny przebieg do premierowej. Wynik oscylował około remisu, a obydwie drużyny popisywały się mocnymi atakami. Po jednym z nich, Milosa Terzicia drużyny zeszły na pierwszą przerwę techniczną przy jednopunktowym prowadzeniu Tours. Kolejne dwie akcje to ponowny popis Serba, który dwukrotnie zablokował Petera Nagy, co spowodowało, że Francuzi wyszli na prowadzenie 11:7. W miarę upływu seta przewaga Francuzów zaczęła coraz bardziej się zmniejszać, a po udanych atakach Dos Santosa, Rumuni wysunęli się na prowadzenie 21:19. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie – podopieczni trenera Paesa, dzięki skutecznej grze w bloku i w kontrataku przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, ogrywając Remat w drugim secie do 23, po atomowym ataku Terzicia.

Kolejną odsłonę od mocnego uderzenia zaczęli zawodnicy Tours – po serii zagrywek Cala Gerardo drużyna z Francji prowadziła na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Przez większą część seta utrzymywała się ich bezpieczna przewaga, dopiero w końcówce rywale z Rumunii zbliżyli się na dwa punkty, jednak to okazało się za mało. Skuteczna gra francuskiej drużyny sprawiła, że po ataku Konecnego Tours zwyciężyło 25:20.

Czwarty set ponownie rozpoczął się pomyślnie dla Francuzów – po skutecznej grze w bloku Redwitza oraz Smitha było już 5:1. Prowadzenie z biegiem czasu jeszcze się powiększyło i w rezultacie Tours VB zmiażdżyło rywala, wygrywając 25:14, po zepsutej zagrywce Sladecka, a w całym meczu pewnie tryumfując 3:1.

Remat Zalau – Tours VB 1:3
(25:18, 23:25, 20:25, 14:25)

Remat: Sladecek, Nagy, Dos Santos, Mozer, Massinatori, Michalcea, Feher (libero) oraz Stoian i Laza.
Tours: Redwitz, Terzić, Konecny David, Smith, D’Almeida, Cala Gerardo, Hyvärinen (libero) oraz Prevel i Hominal.