Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej im. J. Strzelczyka: Udany początek Asseco Resovii

Turniej im. J. Strzelczyka: Udany początek Asseco Resovii

Podczas rozgrywanego w Rzeszowie turnieju im. Jana Strzelczyka siatkarze Asseco Resovii w swoim inauguracyjnym meczu pewnie pokonali austriacki Tirol Innsbruck w trzech setach. Przed meczem odbyła się prezentacja drużyny.

W przerwie pomiędzy spotkaniami klub Asseco Resovia zaprezentował oficjalnie zawodników, którzy występować będą w nowym sezonie na boiskach PlusLigi. Brązowi medaliści mistrzostw Europy z rąk prezydenta Rzeszowa – Tadeusza Ferenca otrzymali pamiątkowe puchary oraz podziękowania za osiągnięcie znakomitego wyniku na turnieju zakończonym w ubiegłą niedzielę w Austrii i Czechach. Kibicom zaprezentowała się również drużyna, która grać będzie w tym sezonie w Młodej PlusLidze oraz II lidze. Po prezentacji przy zgaszonym świetle i blasku laserów drużyny udały się na rozgrzewkę.

Drugie spotkanie pierwszego dnia turnieju im. Jana Strzelczyka zaczęło się od zepsutej zagrywki Paula Lotmana. Chwilę później zablokowany został Grozer i drużyna Hypo Tirol objęła dwupunktowe prowadzenie. Pięć kolejnych punktów padło łupem Asseco Resovii i trener Chrtiansky poprosił o przerwę dla drużyny z Tyrolu. Gospodarze kontrolowali sytuację na boisku i na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły przy wyniku 16:12. Kiedy zatrzymany na lewym skrzydle został  Olieg Achrem przyjezdni zbliżyli się na dwa punkty (21:19). O czas poprosił Andrzej Kowal, a po nim miejscowi nie stracili już żadnego punktu. Partię asem serwisowym zakończył Grozer.

Kolejny set od samego początku miał bardzo wyrównany przebieg. Żadna drużyna nie potrafiła odskoczyć na więcej niż jeden punkt i tak też było na pierwszej przerwie technicznej – goście prowadzili 8:7 po ataku Ceoli. W środkowej fazie seta Resovia przejęła inicjatywę i z każdą akcją zaczęła krystalizować się jej przewaga. Kiedy w aut uderzył Berger i potężnie zaatakował Lotman na tablicy widniał wynik 19:15 dla miejscowych. Chwilę potem udanym atakiem zrewanżował się Berger, a w odpowiedzi z lewego skrzydła zaatakował Lotman, dając Resovii pierwszą piłkę setową. W następnej akcji goście zdobyli jeszcze punkt, lecz to było wszystko na co było ich stać w tym secie, który atakiem ze środka zakończył Grzegorz Kosok. Resovia wygrała 25:22, a w całym meczu prowadziła już 2:0.

W ostatniej partii na boisku pojawił się Mateusz Mika. Na pierwszej przerwie technicznej było 8:7 dla Resovii po bloku Grozera na Ceoli. Tuż po niej dwa asy serwisowe posłał świetnie grający w całym meczu Paul Lotman i o czas poprosił Stefan Chrtiansky. Moment ten był punktem kulminacyjnym partii. Resovia podobnie jak w poprzednich setach powoli budowała przewagę bardzo dobrze spisując się szczególnie w obronie. Na przerwie technicznej numer dwa przewaga wynosiła już cztery punkty. Przy stanie 17:13 na placu gry pojawił się Marko Bojić. Nowy nabytek rzeszowian od razu popisał się wspaniałymi atakami – najpierw z lewego, a chwilę potem z prawego skrzydła. Wejście zawodnika z Czarnogóry można śmiało określić prawdziwym „wejściem smoka” – w kolejnej akcji Bojić posłał asa serwisowego i trener Hypo Tirol poprosił o czas (20:14). Stało się jasne, że Resovia nie przegra tego seta i meczu. Trener Andrzej Kowal dokonał podwójnej zmiany i kolejni nowi zawodnicy mogli zaprezentować się rzeszowskiej publiczności. Kiedy asa posłał Kosok, a w aut zaserwował Cebron, Asseco Resovia miała pierwszą piłkę meczową. Udaną zagrywką popisał się jeszcze Ceola, a później atak skończył Chrtiansky. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy pewnie zwyciężyli Hypo Tirol Insbruck 25:19 w secie, a w całym meczu 3:0.

Asseco Resovia Rzeszów – Hypo Tirol Innsbruck 3:0
(25:19, 25:22, 25:19)

Resovia: Lotman, Nowakowski, Tichacek, Achrem, Grozer, Kosok, Ignaczak (libero) oraz Mika, Bojić, Gontariu, Dobrowolski i Grzyb
Hypo Tirol: Chrtiansky jr., Gavan, Ceola, Boff, Cebron, Koncal, Laure (libero) oraz Miseikis i Carletti