Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafael Redwitz: Spędziłem w Resovii niesamowity sezon

Rafael Redwitz: Spędziłem w Resovii niesamowity sezon

fot. archiwum

- Cieszę się, że będę miał okazję wrócić do Rzeszowa, spotkać się ze znajomymi i przyjaciółmi, i zagrać znów w hali Podpromie przed wspaniałą publicznością - mówi Rafael Redwitz, który z zespołem Tours VB weźmie udział w II Memoriale im. Jana Strzelczyka.

Jakie są twoje wspomnienia z Rzeszowa?
– W Asseco Resovii spędziłem niesamowity sezon, jeden z najmilej wspominanych w całej dotychczasowej karierze. W Polsce miałem okazję poznać nową kulturę, bardziej wschodnią od tego, co doświadczyłem grając w Hiszpanii, Francji i Włoszech. Byłem bardzo zadowolony z tego, że miałem okazję grać w PlusLidze. Myślę również, że mieliśmy wtedy całkiem udany sezon. Graliśmy w finale Pucharu Polski i niewiele zabrakło nam do jego zdobycia. Awansowaliśmy do 1/6 finału Ligi Mistrzów debiutując w tych rozgrywkach. Mam z Rzeszowa jak najbardziej pozytywne wspomnienia, choć bardzo przeżyłem odejście z klubu. Chciałem zostać w drużynie, ale działacze i trener mieli inną koncepcję na mojej pozycji. To jest już jednak przeszłość i teraz mam w pamięci przede wszystkim te ciepłe i przyjemne momenty, a nie, to co miało miejsce pod koniec sezonu.

Jaką siłę prezentuje w tym sezonie twój zespół ?
– U nas też doszło do kilku zmian. Mamy nowego trenera, Mauricio Paes, z którym miałem okazję współpracować przed kilkoma lat w Paris Volley i nasza współpraca świetnie się wtedy układała. Nie ma już w zespole Ervina Ngapetha i jego ojca, Erica, który był trenerem Tours w zeszłym roku. Mamy za to w składzie Kubańczyka Cala, który ma za sobą sezon w lidze włoskiej oraz świeżo upieczonego mistrza Europy, Terzica. Szkielet drużyny został jednak utrzymany i powinniśmy być równie silni, jak w poprzednim sezonie, w którym wygraliśmy Puchar Francji, byliśmy najlepszym zespołem po sezonie zasadniczym, a w jednodniowym finale przegraliśmy z Poitiers 2-3. Turniej w Rzeszowie, a w szczególności mecz z Asseco Resovią, będzie dla nas świetnym sprawdzianem formy przed startem rozgrywek.

Wasze oczekiwania przed tym sezonem ?
– Jak zwykle mistrzostwo i Puchar Francji, a poza tym awans do Final Four Ligi Mistrzów. Dla mnie sukces w europejskich pucharach ma szczególne znaczenie. Oczywiście, musimy wziąć pod uwagę, że mamy nieco odmieniony zespół i nowego trenera. Nie będzie nam więc łatwo osiągnąć te wszystkie cele, ale zależy nam na dobrej grze nie tylko w lidze francuskiej, ale również w Europie.*więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved