Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Krzysztof Kowalczyk: Młoda Liga jako poligon doświadczalny

Krzysztof Kowalczyk: Młoda Liga jako poligon doświadczalny

fot. archiwum

Zespół Delecty Bydgoszcz w najbliższym sezonie Młodej Ligi na pewno nie będzie należał do faworytów. - W tym roku nadrzędnym celem będzie przygotowywanie juniorów do rozgrywek centralnych - powiedział trener drużyny, Krzysztof Kowalczyk.

W miniony weekend wzięliście udział w turnieju we Wrocławiu. Jak zaprezentowała się drużyna?

Krzysztof Kowalczyk: Był to nasz pierwszy turniej w tym sezonie, dlatego dyspozycja meczowa stała pod znakiem zapytania. Nie bez wpływu na wątpliwości ma poziom treningu, inny niż w ubiegłym roku, z uwagi na brak Marcina Walińskiego, Łukasza Owczarza, Wojtka Kozłowskiego czy Tomka Bonisławskiego. Przeprowadzenie zajęć utrudnia nieobecność Piotra Sieńko trenującego przy pierwszym zespole, czy trójki naszych eksportowych SMS-owców. Jednak już pierwszy mecz z Piłą pokazał, że możemy podjąć walkę z dobrymi zespołami. Przegraliśmy co prawda 2:3, ale dobra gra przede wszystkim w pierwszych dwóch setach napawała optymizmem. Dwa następne mecze wygraliśmy po 3:0. Gwardia wygrała z SMS Piła 3:1 i ostatni mecz, nasz z Wrocławiem decydował o tym kto zajmie pierwsze miejsce w turnieju. Mecz bardzo zacięty, wyrównany, wygraliśmy 3:1, ostatni set 35:33. Właśnie ten set pokazał, że przy odpowiednim podejściu motywacyjnym zawodników jest szansa osiągnąć zadowalający wynik w zbliżających się rozgrywkach młodzieżowych.

Ten skład, który zabrał pan ze sobą do Wrocławia, to będzie skład na rozgrywki Młodej Ligi?Wszystko na to wskazuje. W ubiegłym roku głównym celem było ogrywanie i promowanie zawodników, którzy skończyli wiek juniora, a nie ma ich w dwunastce Delecty. To się udało. Przy okazji sięgnęliśmy po niedoceniany przez niektórych brązowy medal Młodej Ligi czyli młodzieżowych mistrzostw Polski. W tym roku nadrzędnym celem jest przygotowanie juniorów do rozgrywek centralnych. Potraktujemy Młodą Ligę jako poligon doświadczalny przed bardzo trudnymi ćwierćfinałami mistrzostw Polski, w których od razu trafiamy na Olsztyn i zespół śląski. Nie będziemy faworytami w żadnym meczu. Jeśli jednak przełykanie goryczy porażki nas nie złamie, a zebrane doświadczenia zaprocentują w rozgrywkach centralnych juniorów to będziemy zadowoleni.

Na kim opierać będziecie w takim razie siłę drużyny? Na kim zbudować jej fundamenty, bo jak już mówiliśmy, nie będzie zawodników, którzy tworzyli trzon zespołu w poprzednim sezonie.

Łatwiej byłoby mi odpowiedzieć na to pytanie mając do dyspozycji na co dzień zawodników z SMS-u. Być może lider zespołu zostanie wyłoniony właśnie podczas rozgrywek Młodej Ligi.

Zmienił się zespół, zmieniła się także Młoda Liga. Jak to ma wyglądać w najbliższym sezonie? Wiemy, że wprowadzono fazę play-off.

O fazie play-off na razie nie myślimy. Musimy koncentrować się na kolejnym meczu, poprawianiu swoich błędów, a jest nad czym pracować.

źródło: delectabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved