Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Teraz czas na nas

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Teraz czas na nas

fot. archiwum

- Wszystkie jesteśmy świadome co nas czeka i wierzymy, że możemy odnieść sukces. Mamy fajny układ w pierwszej fazie mistrzostw. Wszystko jakby dla nas ułożone. Siatkarze przywieźli medale. Teraz czas na nas - mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Jestem świadoma, że w newralgicznych momentach będę musiała pociągnąć grę, pchnąć zespół w dobrą stronę. Są takie momenty, gdy tracimy trzy punkty z rzędu i wtedy trzeba powiedzieć do rozgrywającej: „daj mi piłkę". Trener liczy, iż będę ogniwem, które będzie stymulowało zespół. Cóż, takich krótkich przygotowań jeszcze nie miałam. W niespełna półtora miesiąca musiałam zrobić formę. Kosztowało mnie to dużo sił, ale nie żałuję. Mamy fajny zespół, w który może nie wszyscy wierzą, ale już niedługo się do nas przekonają – twierdzi Katarzyna Skowrońska-Dolata na lamach "Faktu". – Nigdy w życiu nie miałam tak krótkich przygotowań do imprezy, ale mam nadzieję, że nie dam w Serbii plamy. Ten miesiąc pracy w Szczyrku kosztował mnie wiele, czasami brakowało mi nawet siły, by wstać z łóżka. Dostałam w kość, ale nie żałuję. Jestem pozytywnie nastawiona do mistrzostw. Tworzymy fajną grupę, w którą może nie wszyscy wierzą, ale już niedługo się przekonają, że warto na nas stawiać – dodaje w wywiadzie udzielonym dla Przeglądu Sportowego.

Po ostatnich zawirowaniach personalnych na stanowisku trenera, ale również w kadrze, bardzo ważnym czynnikiem jest dobra atmosfera. – Tłumaczymy sobie, żeby się nie obrażać, gdy ktoś kogoś ochrzani, bo to nie wynika ze złej woli. Krytyka jest, by było lepiej. Jest dobra atmosfera, bardzo chcemy pracować, na treningach wszystko jest robione z rozmysłem. Gdy coś robione jest niechlujnie, trener zwraca uwagę, bo takimi rzeczami przegrywa się mecze. Ważne żeby to dopracować, żeby była świadomość, iż nie chodzi o to, by zrobić spektakularny punkt w ataku, tylko by zrobić coś idealnie – mówi przyjmująca reprezentacji Polski.

Wszystkie jesteśmy świadome co nas czeka i wierzymy, że możemy odnieść sukces. Mamy fajny układ w pierwszej fazie mistrzostw. Potem najprawdopodobniej trafimy na Niemki w ćwierćfinale i Rosjanki w półfinale. Wszystko jakby dla nas ułożone. Siatkarze przywieźli medale. Teraz czas na nas – dodaje Skowrońska-Dolata.źródło: Fakt, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved