Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Delic-Pol Norwid Częstochowa na trzech frontach

Delic-Pol Norwid Częstochowa na trzech frontach

fot. archiwum

Już w ten weekend nastąpi inauguracja rozgrywek na drugoligowych parkietach. Siatkarze Delic-Polu Norwid Częstochowa oprócz drugoligowej rywalizacji, zagrają w MP juniorów oraz Młodej PlusLidze. Czy uda im się spełnić oczekiwania na wszystkich trzech frontach?

Delic-Pol Norwid Częstochowa to klub o uznanej marce nie tylko w województwie śląskim, ale także w Polsce czy nawet Europie. Zeszłoroczny sukces młodych zawodników Norwida w postaci złotego medalu na EuroVolley Cup we Włoszech, nieoficjalnych mistrzostwach Europy kadetów, pokazał, iż szkolenie młodzieży w naszym kraju na tle innych europejskich państw stoi na bardzo wysokim poziomie. I z tego właśnie słynie częstochowski Norwid – dobra szkoła, która oferuje ambitnym, utalentowanym i perspektywicznym młodym adeptom siatkówki rozwój oraz możliwość zdobywania cennych trofeów nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Wychowanków częstochowskiego Delic-Polu szukać można praktycznie w każdym zespole w województwie śląskim, a są i tacy, którzy zrobili karierę przez duże "k". Jest to na pewno bodziec, który siatkarzom Delic-Polu dodaje chęci i mobilizacji do trenowania.

W zeszłym roku, oprócz sukcesu w EuroVolley Cup, młodzi gracze z Częstochowy zdołali zając czwarte miejsce na mistrzostwach Polski juniorów, a zespół seniorski, mocno wspierany przez graczy w wieku juniorów i kadetów, uplasował się w czołówce rozgrywek drugoligowych co zaowocowało awansem do batalii o awans do zaplecza PlusLigi. Tam niestety Delic-Pol Częstochowa trafił na mocniejszy od siebie zespół z Lubina, który bez większych problemów odprawił częstochowian pokazując, że to jeszcze nie czas na awans do I ligi mężczyzn.

W tym roku zespół z Częstochowy będzie ponownie rywalizował w rozgrywkach II ligi mężczyzn, m.in. z dwoma zespołami SMS Spała, Volley Rybnik, Rafako Racibórz czy Spodkiem Katowice. Poza tym, młodzi gracze Delic-Polu wystąpią w rozgrywkach młodzików, kadetów i juniorów w województwie śląskim, a najlepsi z juniorów będą mieli okazję wesprzeć zespół Młodej PlusLigi Tytana AZS Częstochowa. Oznacza to dla niektórych wychowanków Norwida ni mniej, ni więcej jak walkę na aż trzech frontach w tym roku. Jakie cele postawiono zespołowi w walce na każdym z nich?W tym sezonie na pewno nie zabraknie nam okazji do zaprezentowania swoich umiejętności i sprawdzenia się na tle różnych przeciwników – powiedział przyjmujący Delic-Polu Kamil Maruszczyk.Wszystko jest w naszych rękach i jeżeli będziemy ciężko pracować na treningach to każdy dostanie swoją szansę. W klubie nie postawiono przed nami jakichś konkretnych celów, choć wiadomo, że na pierwszym miejscu stawiamy naszą dobrą grę. Trenerzy zawsze powtarzają nam żeby każdy z nas skupił się na własnej grze i był skoncentrowany na własnych zadaniach. Grając na naszym najwyższym poziomie jesteśmy w stanie stawić czoło wszystkich zespołom na każdym z trzech frontów. Przed żadnym przeciwnikiem się nie położymy, bo zawsze wychodzimy na boisko, by wygrywać – zakończył Maruszczyk.

Tak rozbudowany i wypełniony terminarz dla wielu graczy może być ciężki do "przeżycia", ponieważ organizm może w pewnym momencie odmówić posłuszeństwa i okazać swoje zmęczenie przy takim natłoku gier. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy aby na pewno wszyscy gracze wytrzymają takie tempo? Czy uda się poważnie powalczyć na każdym z frontów? – Wydaje mi się, że Delic-Pol może sobie pozwolić na grę w 2 lidze mężczyzn, Młodej Lidze oraz rozgrywkach młodzieżowych, ponieważ ilość podopiecznych jakimi dysponuje trener jest dosyć duża. Wyszkolenie technicznej każdego z zawodników stoi na wysokim poziomie, więc szkoleniowcy na pewno będą mogli pozwolić sobie na roszady w składzie i nie będą nadmiernie eksploatować pojedynczych graczy – przyznał libero z Częstochowy, Krzysztof Kołodziej.

Dla młodych zawodników najbardziej atrakcyjna wydaje się być gra w Młodej Lidze. Nazwa rozgrywek, w której pojawia się człon związany z naszą siatkarską ekstraklasą pobudza wyobraźnię i mimo różnych opinii o tych rozgrywkach, ma w sobie nieco magii, dostojeństwa i wyższości. Idąc dalej można powiedzieć, że następnymi zawodami w kolejności powinny być mecze 2 ligi mężczyzn. W poprzednim sezonie Delic-Pol Norwid zagrał na tyle dobrze, by wywalczyć sobie prawo do walki o awans do wyższej ligi, więc pewnie apetyty w Częstochowie zostały wyostrzone i także w tym sezonie oczekuje się, by Norwid podjął kolejną próbę zdobycia I ligi. Na samym końcu plasuje się, według subiektywnej opinii osoby z "zewnątrz", gra w rozgrywkach młodzieżowych najpierw na etapie wojewódzkim a później ogólnopolskim. W województwie śląskim częstochowianie mają już wyrobioną renomę i na dźwięk nazwy klubu wielu młodych siatkarzy czuje się onieśmielonych. Czy faktycznie już na samym początku drogi do medali mistrzostw Polski ekipa spod Jasnej Góry czuje respekt jakim dążą ich rywale? – Na naszej grze szczególnie staramy się skupiać już w meczach na szczeblu wojewódzkim – jest to czas na doskonalenie pewnych elementów. Siatkówka jest takim sportem, w którym w każdym meczu można robić postępy, niezależnie od tego kto stoi po drugiej stronie siatki. Osobiście uważam, że spotkania na szczeblu wojewódzkim nie są dla nas spacerkiem, ponieważ nasze województwo słynie z wielu prężnie działających ośrodków siatkarskich – przyznał Kamil Maruszczyk.

Nowy sezon, nowe nadzieje, nowe ambicje – tak jest chyba w przypadku każdego zawodnika. Nie inaczej do nowych rozgrywek podchodzi przyjmujący Delic-Polu Norwida. – Przede wszystkim chciałbym pomóc drużynie w osiąganiu dobrych rezultatów w nadchodzącym sezonie. Wiem, że pracuję w znakomitej grupie, pod okiem świetnej kadry trenerskiej i jestem pewien, że ciężka praca nie pójdzie na marne, a ja będę mógł dalej rozwijać się siatkarsko. Nie mogę też w tym roku zapomnieć o czekającej mnie maturze, która jest dla mnie bardzo ważna. Zamierzam się do niej solidnie przygotować i to chyba wszystkie moje plany i nadzieje na ten sezon – zakończył Kamil Maruszczyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved