Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Czarni Radom – awans teraz albo nigdy

Czarni Radom – awans teraz albo nigdy

fot. archiwum

Dla RCS Czarnych Radom rozpoczynający się sezon ma być przełomowy. Po to dokonano rewolucji w składzie, wzmocniono budżet i stale pracuje się nad wizerunkiem, żeby zespół siatkarzy awansował na zaplecze ekstraklasy.

Radom był niegdyś siatkarską potęgą, miastem, które mogło pochwalić się znakomitą pracą z młodzieżą i zespołem seniorów w dużej mierze opartej na wychowankach, a walczącej jak równy z równym z największymi tuzami polskiej ekstraklasy. Praca z młodzieżą pozostała do dziś, ale seniorzy nie mogą nawiązać do sukcesów swoich poprzedników. Bezwzględna w tej materii okazuje się oczywiście ekonomia, ale nie tylko. Choć to owe „nie tylko", nie dotyczy akurat Czarnych…

Tak, czy inaczej, Czarni pozostali jedynym męskim zespołem z Radomskiego w ogóle, występującym w rozgrywkach centralnych. To na nich skierowane są oczy siatkarskiego środowiska, to z nimi wiązane są niemałe nadzieje. Ale czy może być inaczej skoro w składzie są byli reprezentanci Polski: Robert Prygiel, Marcin Kocik i Krzysztof Staniec, a także niezwykle utalentowani kadrowicze – juniorzy, mistrzowie kraju. Co ważne, te dwa pokolenia siatkarzy dobrze w Czarnych się dogadują. – Budujące jest to, że młodzież chce słuchać i uczyć się. My ze wszystkich sił chcemy pomóc im i drużynie – podkreśla Robert Prygiel.
– Atmosfera jest naprawdę fajna, przygotowania poszły zgodnie z planem, jesteśmy gotowi do walki – zapowiada trener zespołu Wojciech Stępień.

Cel sportowy jest jasny – awans do I ligi. Temu zadanie podporządkowane zostało niemal wszystko. Również dlatego, że w kuluarach mówi się, że brak awansu może znów oznaczać kłopoty budżetowe.Mecz Czarni Radom – MOS Wola Warszawa zostanie rozegrany w sobotę 24 września w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu przy ul. Narutowicza 9. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved