Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Augustów kontra Hajnówka na otwarcie II ligi

Augustów kontra Hajnówka na otwarcie II ligi

fot. archiwum

Strażacy i nauczyciele kontra zaprawieni w bojach ligowcy - zespoły z województwa podlaskiego meczem między sobą rozpoczynają w sobotę sezon w II lidze. Beniaminek - Centrum Augustów spotka się z jednym z faworytów - Pronarem Parkiet Hajnówka.

Centrum Augustów to nowicjusz na tym poziomie rozgrywek. Klub powstał przed dwoma laty, w ubiegłym sezonie debiutował w III lidze. W rozgrywkach regionalnych co prawda lepsza była Biebrza Lipsk, ale Centrum skutecznie powalczyło o awans w barażach. Tym samym w sobotę rozegra pierwsze spotkanie na szczeblu ponadwojewódzkim.

Skład Centrum niemal nie zmienił się w porównaniu z poprzednim sezonem. Nadal o sile drużyny mają stanowić siatkarze, którzy w przeszłości grali w Ślepsku (przeniesionym z Augustowa do Suwałk): Michał Netter, Paweł Haraburda, Roman Roszkowski, Mariusz Szlejter czy Łukasz Augustynowicz. Do drużyny dołączyli też mający za sobą grę w I-ligowcu z Suwałk 30-letni środkowy Sławomir Gołębski oraz 26-letni przyjmujący Kamil Starzewski. Jedynym, który odszedł z zespołu, jest Damian Wierzbicki. Przeniósł się do ekipy Pronaru Parkiet Hajnówka.

– Myślę, że skompletowaliśmy skład, który z powodzeniem powalczy o utrzymanie. Udało nam się pozyskać zawodników na te pozycje, gdzie mieliśmy problemy – ocenia Wojciech Iwanowicz, grający trener augustowian.Centrum to amatorski klub. Zawodnicy za grę mają co prawda otrzymywać stypendia, ale…

– …na życie zarabiamy gdzie indziej. Wśród nas są strażacy, nauczyciele, osoby, które się uczą – wylicza Iwanowicz.

Augustowian już na początek czeka mocny przeciwnik. Drugi z podlaskich II-ligowców – Pronar Parkiet – jest zaliczany do faworytów rozgrywek. Ale rywale w walce o awans w obecnym sezonie będą dość mocni – w szczególności Czarni Radom, w których składzie jest m.in. były reprezentant Polski Robert Prygiel.

– Nie tylko zespół z Radomia powinien być silny, ale też Camper Wyszków – dodaje Bazyl Stepaniuk, prezes klubu z Hajnówki. – Oczywiście w gronie faworytów do awansu również jesteśmy i my.

Pronar Parkiet w ubiegłym sezonie starał się poradzić sobie przede wszystkim z kłopotami finansowymi z zaszłości. Dlatego też wówczas zbudowano zespół oparty na młodych zawodnikach, co znaczy tańszy. Teraz sytuacja wygląda inaczej.

– Udało nam się to, co zamierzaliśmy. Ustabilizowaliśmy sytuację finansową oraz organizację klubu. Nie mamy już żadnego zadłużenia – twierdzi Stepaniuk. – Do zespołu dołączyło czterech nowych zawodników. Uważam, że kadrę mamy silniejszą, a w związku z tym wzrastają też wymagania sportowe. Chcemy, aby drużyna wygrała swoją grupę II ligi, a tym samym zakwalifikowała się do turnieju finałowego o awans. Jeżeli ostatecznie nie uda nam się uzyskać promocji do wyższej ligi, też nic złego się nie stanie.

* więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved