Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Alojzy Świderek: Półfinał jest realny

Alojzy Świderek: Półfinał jest realny

fot. archiwum

W sobotę polskie siatkarki rozegrają pierwsze spotkanie ME 2011 z Izraelem. Ze składu, który w 2009 r. wywalczył trzecie miejsce, pozostały zaledwie 4 zawodniczki. Nowy szkoleniowiec, który pracuje dopiero od dwóch miesięcy, ma ambitne plany.

Polki na mistrzostwach kontynentu, które zostaną rozegrane od 23 września do 2 października w Serbii i we Włoszech, będą broniły brązowego medalu zdobytego w Polsce w 2009 roku. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło i przez reprezentację przeszło prawdziwe tornado. Trzy miesiące przed imprezą sezonu zmienił się trener. Jerzego Matlaka w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach zastąpił Alojzy Świderek (poprzedniego selekcjonera zwolniono oświadczeniem ogłoszonym w internecie). W reprezentacji, mimo personalnych zawirowań, jest dobra atmosfera. – W zespole jest rywalizacja, przygotowania przebiegły dobrze, a atmosfera w drużynie jest znakomita – przekonuje Alojzy Świderek. – Powinniśmy sobie stawiać wysokie cele . Chcemy wygrywać i zajść w mistrzostwach jak najdalej. Realnym zadaniem jest półfinał.

Poza Izraelem rywalami Polek będą Czechy i Rumunia. – To zespoły dość egzotyczne, ale mamy o nich wystarczająco dużo materiałów, żeby się dobrze przygotować. Najtrudniejsze będą Czeszki, potem Rumunki, a na końcu Izraelki, tak wynika z rankingów i dotychczasowych wyników – analizuje Świderek.

W 2009 roku Polki zdobyły brąz ME kilka tygodni po tym, jak siatkarze zostali mistrzami Europy. Niedawno w Wiedniu Polacy zostali trzecią drużyną Starego Kontynentu. Czy sytuacja sprzed dwóch lat może się odwrócić? – Mogę zapewnić, że nie śnią mi się medale, chociaż siatkówka mi się śni często – przyznaje trener kadry, który po raz pierwszy poprowadzi zespół w ME w roli głównego szkoleniowca. – Wielkiej tremy nie mam, ważne, żeby dziewczyny uwierzyły w swoją siłę – podkreśla.Często jest tak, że paradoksalnie przeciwności losu mają pozytywny wpływ na psychikę. Pozwalają scementować drużynę, tak że nabiera ona charakteru, twardości i nieustępliwości w grze – mówi "Dziennikowi Polskiemu" trener mistrzyń Polski Banku BPS Muszynianka/Fakro Muszyna Bogdan Serwiński.

Polskie siatkarki będą rywalizowały w grupie C w serbskim mieście Zrenjanin. Ich rywalkami będą kolejno reprezentantki Izraela (jutro), Czeszki (pojutrze) i Rumunki (poniedziałek). Zwycięzca grupy trafia bezpośrednio do ćwierćfinału. Zespół, który zajmie 2. bądź 3. miejsce zagra w play-off, skąd również można awansować do finału, ale to dłuższa droga.

źródło: Dziennik Polski, gwizdek24.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved