Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > A. Mirosław: W każdym meczu pokazać się z jak najlepszej strony

A. Mirosław: W każdym meczu pokazać się z jak najlepszej strony

fot. archiwum

Aleksandra Mirosław w nadchodzącym sezonie reprezentować będzie barwy Jokera Mekro Świecie. - Myślę, że jesteśmy w stanie pokazać dobrą siatkówkę i przekazać mnóstwo emocji. Będziemy się starały zajść jak najdalej - mówi zawodniczka.

W tym sezonie zmieniłaś barwy klubowe. W sezonie 2011/2012 występować będziesz w drużynie Jokera Mekro Świecie. Jak zatem przebiegła aklimatyzacja w nowym zespole? Jak przyjęły cię zawodniczki?

Aleksandra Mirosław: – Przyznam, że miałam pewne obawy przed przyjściem do Świecia, trudno było sobie wyobrazić jak to będzie. Wiadomo, znów zaczynam wszystko od nowa. Nowe miasto, nowi ludzie i nowe doświadczenia. Tak naprawdę, nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Dziewczyny pomogły mi szybko się tu odnaleźć poprzez miłe i sympatyczne przyjęcie mnie do zespołu.

Kończy się okres przygotowawczy do sezonu. W ostatni weekend rozegrałyście turniej o Puchar Prezesa firmy Mekro. Turniej przeszłyście jak burza wygrywając wszystkie spotkania. Jak ocenisz okres przygotowawczy w waszym wykonaniu? Czy według ciebie ten rozegrany turniej pokazał, że forma na nadchodzący sezon już jest?– Okres przygotowawczy był bardzo ciężki. Przede wszystkim pracowałyśmy nad wytrzymałością i skocznością. Co najważniejsze, mogłyśmy zbudować zespół. Dzięki turniejowi można było zobaczyć nad czym jeszcze musimy popracować. Turniej pozwolił nam również zaprezentować się kibicom oraz pokazać naszą ciężką pracę jaką wykonałyśmy.

Co według ciebie zaprezentuje wasz zespół? Na co będzie was stać w zbliżającym się sezonie?

– Przede wszystkim każda z nas będzie chciała grać w każdym meczu jak najlepiej. Myślę, że jesteśmy w stanie pokazać dobrą siatkówkę i przekazać mnóstwo emocji. Będziemy się starać zajść jak najdalej, a jak się to zakończy to już pokaże nam końcowa tabela.

W lidze pierwszy mecz rozegracie we własnej hali z RSMS-em Police, z zespołem, w którym występowałaś w ubiegłym sezonie. Czy będzie to dla ciebie szczególny mecz? Powrócą wspomnienia?

– Już miałam okazję zagrać przeciwko Policom na turnieju w Szczecinie. Na pewno będzie się dla mnie różnił ten mecz od innych, ponieważ będę musiała pokazać się również tej drugiej stronie, co tak na prawdę wyniosłam z tych wszystkich treningów w RSMS Police. Myślę, że również trenerzy będą ciekawi czy zrobiłam postępy. Wspomnienia na pewno wrócą, w końcu przez ostatnie dwa lata spędzałyśmy razem z dziewczynami bardzo dużo czasu, zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Wszystkiego się tak szybko nie zapomni.

Jak więc musicie zagrać, by udanie zainaugurować rozgrywki drugiej ligi kobiet?

– Na pewno musimy grać swoje i nieważne, kto będzie naszym przeciwnikiem. Będziemy grać jak najlepiej, aby dojść jak najwyżej.

W składzie waszego zespołu jest dużo młodych, zdolnych i doświadczonych zawodniczek. Jak z twojej perspektywy wygląda rywalizacja w zespole?

– Każda z nas na treningu prezentuje się jak najlepiej. Nikt nie wie, czego się spodziewać i która załapię się do dwunastki, dlatego walka jest zacięta, a trener na pewno będzie miał problem z wyborem meczowego składu.

W Świeciu trenujesz pod okiem trenera Andrzeja Nadolnego. Co możesz powiedzieć o tym szkoleniowcu po początkowym okresie waszej współpracy?

– Trener Andrzej Nadolny, jak każdy szkoleniowiec, chce osiągnąć ze swoim zespołem jak najwięcej. Dlatego na treningach jest bardzo wymagający i stara się żebyśmy z każdego treningu wynosiły jak najwięcej.

Jakie cele zarówno te indywidualne jak i drużynowe stawiasz sobie przed sezonem?

– Zarówno moim celem głównym, jak i zespołu  jest utrzymanie formy do końca sezonu. W każdym meczu pokazać się z jak najlepszej strony i zdobywać nowe doświadczenia. Z zespołem osiągnąć jak najwięcej, a może i nawet zaskoczyć w tym sezonie awansem.

Czego ci życzyć w nadchodzących rozgrywkach?

– Myślę, że dążenia do celów, sukcesów w sezonie i zdrowia, bo to najważniejsze.

*rozmawiała Martyna Cynk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved