Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Radostin Stojczew: Chcę kontynuować tę pracę

Radostin Stojczew: Chcę kontynuować tę pracę

fot. archiwum

- Jeśli nie robisz czegoś dobrze, musisz z tego zrezygnować. Podjąłem się funkcji trenera reprezentacji bo chciałem zrobić coś dobrego dla bułgarskiej siatkówki. Chcę kontynuować tę pracę - powiedział trener Stojczew.

– Nie jestem zadowolony z szóstego miejsca, jakie zajęła reprezentacja Bułgarii na tegorocznych mistrzostwach Europy. To nie jest wszystko, na co nas stać, to nie jest miejsce, jakie powinna zajmować Bułgaria w Europie czy na świecie. Dwa lata temu bułgarscy zawodnicy wrócili z mistrzostw z brązowymi medalami, miało być lepiej, tymczasem wszyscy widzimy jak zakończył się dla nas tegoroczny czempionat. Czuję wielki niedosyt i rozczarowanie – mówił Danczo Lazarow, prezes bułgarskiej federacji. Dodał on także, że na początku października odbędzie się rada zarządu, na której trener Stojczew przedstawi sprawozdanie z przygotowań do mistrzostw Europy i z całego turnieju oraz jego założenia i cele na przyszłość. Wbrew pogłoskom jednak zarząd nie zamierza zwalniać Stojczewa. – To byłaby zbyt pochopna decyzja. Szóste miejsce na mistrzostwach, w porównaniu z wynikami naszych reprezentantów w innych dziedzinach sportu, to duży sukces, jednakże przed siatkarzami postawione są wyższe wymagania. Chcemy by trener Stojczew przedstawił nam swoje stanowisko, powiedział, co należy i co zamierza poprawić w grze swoich podopiecznych, w taktyce, w przygotowaniach do ważnych imprez. To bardzo ważna sprawa. Czekają nas teraz kwalifikacja do igrzysk olimpijskich, które są priorytetem. My jesteśmy gospodarzami turnieju kwalifikacyjnego i też w dużej mierze o tym będziemy chcieli rozmawiać ze Stojczewem – zakończył Lazarow.

A co na to sam zainteresowany? – Przez cztery miesiące wspólnych przygotowań, podczas których drużyna dała z siebie wszystko, wszyscy czujemy ogromne rozczarowanie. Jednak jeżeli spojrzymy wstecz, znajdziemy błędy, wady w naszej grze, które trzeba będzie wyeliminować. Nie mogę za wynik jednak winić zawodników, gdyż jestem przekonany, że dali z siebie wszystko – przekonywał trener Stojczew. Zapytany o to, czy spodziewa się usłyszeć od prezesa federacji decyzję o rozwiązaniu kontraktu, odpowiedział: – Na chwilę obecną z nikim na ten temat nie rozmawiałem. Trzeba na całą tę sytuację spojrzeć na chłodno, bez emocji, odpowiednio to wszystko przeanalizować, zobaczyć w którym miejscu popełniłem błąd. Nie zdziwiłbym się, gdybym dostał wiadomość o zwolnieniu, jestem przygotowany na to, by ją usłyszeć od chwili, gdy objąłem posadę szkoleniowca. To oczywiste, że jeśli nie masz wyników, nie robisz czegoś dobrze, musisz z tego zrezygnować. Podjąłem się funkcji trenera reprezentacji bo chciałem zrobić coś dobrego dla bułgarskiej siatkówki. Chcę kontynuować tę pracę, jeśli tylko jest szansa na to, żebym faktycznie potrafił pomóc reprezentacji. Oczywiście, na świecie jest pięć czy sześć drużyn na podobnym, wysokim poziomie, które są o krok przed innymi. Wciąż uważam, że Bułgarzy są w tej grupie. W ciągu tych kilku miesięcy starałem się poprawić drobne szczegóły w naszej grze, które dałyby nam przewagę nad innymi. Są jednak sytuacje, których przewidzieć się nie da – zakończył trener Radostin Stojczew.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved