Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Największe sukcesy? Jak nie teraz, to kiedy?

Największe sukcesy? Jak nie teraz, to kiedy?

fot. archiwum

- Największe sukcesy? Jak nie teraz, to kiedy - pytał na przedsezonowej konferencji Skry Bełchatów Bartosz Kurek. Także Mariusz Wlazły, kapitan drużyny, obiecał, że drużyna w każdym meczu będzie starała się realizować postawione sobie cele.

Przedsezonowa konferencja Skry Bełchatów zaczęła się od gratulacji skierowanych do medalistów Mistrzostw Europy, którzy w sezonie 2011/2012 będą bronić barw aktualnego Mistrza Polski (czterech brązowych medalistów – Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Paweł Zatorski i najlepszy zagrywający ME – Bartosz Kurek oraz jeden złoty – Aleksandar Atanasijević).

Drużyna zameldowała się niemal w komplecie, nieobecny był jedynie Michał Bąkiewicz.

Jako pierwszy głos zabrał prezes klubu, Konrad Piechocki. Nie ukrywał, że jego klub będzie w tym sezonie walczyć o inne cele niż utrzymanie. Przypomniał także o sukcesach zeszłego sezonu. – Jestem optymistą, wierzę w tę grupę – dodał na koniec.
Następnie mikrofon przekazano Dorocie Idzi, która z zastępstwie prezesa Zadrogi przedstawiła punkt widzenia sponsora strategicznego Skry – Polskiej Grupy Energetycznej: – Ta drużyna to duma PGE – podkreślała. Pogratulowała medalistom świetnego występu na parkietach Czech i Austrii oraz zapewniła o wsparciu jakie firma udziela klubowi od lat.
Trener Jacek Nawrocki odebrał gratulacje i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia (w wakacje, trener Mistrzów Polski przebywał w szpitalu. Jego pobyt spowodowany był z problemami z układem krążenia). Trener przypomniał, że czeka ich trudny sezon i nie może złożyć żadnych wiążących deklaracji oprócz tego, że jako drużyna zrobią wszystko, by dobrze się zaprezentować.
W nadchodzącym sezonie, kapitanem „żółto-czarnych”, podobnie jak w poprzednim, będzie Mariusz Wlazły, który zapewnił, że z jego zdrowiem jest „całkiem sympatycznie”, a jako kapitan obiecał, że drużyna będzie w każdym meczu walczyć o postawione przez siebie cele.
Następnie głos zabrali nowi zawodnicy: Konstantin Cupković podkreślił, że gra w Skrze to wielki krok do przodu w jego karierze, Aleksandar Atanasijević zaś powiedział, że wielkim zaszczytem będzie gra w najlepszym, jego zdaniem, klubie na świecie i pod okiem wyjątkowego szkoleniowca. Zapewnił o wielkim „głodzie gry”. Wytze Kooistra oświadczył, że nowym, ale bardzo przyjemnym, doświadczeniem będzie dla niego gra w Lidze Mistrzów, a klub wybrał także ze względu na sławny na świecie, doskonały polski doping. Robert Milczarek dodał, że zrobi wszystko, by dołożyć cegiełkę do przyszłych sukcesów klubu.Nowe transfery skomentował także trener Bartodziejski: – One pomogą nam wznieść się wyżej i spróbować sięgać po cele które sobie wyznaczyliśmy – powiedział.

Widać było, że zespół jest w doskonałym humorze. Zawodnicy żartowali i wydawali się być w doskonałej formie. Nawet gwiazda Reprezentacji Polski – Bartosz Kurek – zapewnił, że mistrzostwa Europy nie zmęczyły go tak, jak przewidywał. Marcin Możdżonek, z właściwym sobie dystansem i znaczącym uśmiechem nie chciał komentować słów kolegi, ale przyznał, że nie może się z nimi zgodzić.
Konferencję można podsumować słowami skrzydłowego mistrzów Polski – Największe sukcesy? Jak nie teraz, to kiedy? O tym czy będziemy świadkami wielkich sukcesów Skry, dowiemy się w nadchodzącym sezonie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved