Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mirosław Zawieracz: Będziemy walczyć na „maksa”

Mirosław Zawieracz: Będziemy walczyć na „maksa”

fot. archiwum

Siatkarki PTPS-u Piła ostatni weekend spędziły na Mazowszu walcząc o Puchar Prezydenta Legionowa. Jaka jest dyspozycja beniaminka na miesiąc przed inauguracją sezonu? - Do poprawy jest wszystko - śmieje się trener pilanek, Mirosław Zawieracz.

W Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo podopieczne Mirosława Zawieracza zajęły 4. miejsce wygrywając dwa z pięciu spotkań. – Imprezę w Legionowie traktowaliśmy typowo szkoleniowo. Dziewczyny rozegrały piętnaście setów, próbując kilkunastu wariantów gry. Ten turniej był okazją do sprawdzenia, co nam „leży", co poprawiliśmy przez ostatni tydzień, a nad czym będziemy musieli jeszcze popracować… Pod tym względem weekendowe gry były bardzo pożyteczne – mówi szkoleniowiec pilanek.

Co trzeba poprawić w grze zespołu? – Wszystko – śmieje się Mirosław Zawieracz. – Do chwili obecnej nie pracowaliśmy jeszcze nad przyjęciem, gdyż dziewczyny dopiero co zeszły „z ciężarów". Tym elementem zajmiemy się przez najbliższe dni. Do przepracowania pozostaje również dokładność wystawy – tłumaczy trener beniaminka PlusLigi Kobiet. – Mamy dwie nowe rozgrywające, dlatego musi upłynąć troszeczkę czasu zanim złapią odpowiedni rytm gry i będą wiedziały komu, jaką piłkę wystawić – dodaje.

Pilanki za dwa tygodnie pojawią się w Jarocinie, gdzie na tradycyjnym już turnieju zmierzą się z zespołami Budowlanych Łódź, MKS-u Dąbrowa Górnicza i Pałacu Bydgoszcz. Z podopiecznymi Rafała Gąsiora PTPS zmierzy się kilka dni później w Bobolicach. Mecz pokazowy obu zespołów uświetni uroczystość nadania miejscowej hali imienia Agaty Mróz-Olszewskiej. – Później czeka nas już… ligowe granie – mówi Zawieracz, który zapewnia, że jego drużyna w PlusLidze Kobiet będzie grała o zwycięstwo w każdym spotkaniu. – Z pewnością wychodząc na parkiet będziemy walczyć na maksimum swoich możliwości – przyznaje szkoleniowiec PTPS-u Piła.Po powrocie do ekstraklasy zespół został w połowie przebudowany. Latem do miasta nad Gwdą trafiło aż siedem siatkarek. – Mamy ekipę składającą się z 12 zawodniczek. Wciąż jesteśmy na etapie poznawania się i nabierania zaufania do siebie – tłumaczu trener Zawieracz. – Dziewczyny muszą wiedzieć, na co którą stać. Dlatego w tym kierunku mamy wiele do zrobienia. Ale już dzisiaj wiemy, że każda z nich – zarówno pierwsza, jak i ta ostatnia są tej drużynie niezbędne i zrobią dla zespołu wszystko, aby wygrać każdy mecz!

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved