Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mauro Masacci zarządził – porozumiewać się będziemy po polsku

Mauro Masacci zarządził – porozumiewać się będziemy po polsku

fot. archiwum

W połowie października rozpoczyna rozgrywki PlusLiga Kobiet. Dla Organiki Budowlanych Łódź będzie to trzeci sezon w najwyższej klasie. Bardzo trudny, bo wszyscy rywale bardzo wzmocnili skład. A w klubie ambicje są duże. Zagraniczne zawodniczki już uczą się polskiego...

Przypomnijmy, że po awansie łodzianki stały się rewelacją, niespodziewanie kończąc rozgrywki na czwartym miejscu. Organika zadziwiła fachowców i kibiców, zdobywając Puchar Polski. Rok później było już gorzej, bo dla każdej drużyny drugi sezon po awansie jest najtrudniejszy. Do tego doszły jeszcze kosztowne i męczące występy w europejskich pucharach oraz ogromny pech w postaci kontuzji podstawowych zawodniczek, a także kłopoty z trenerem. Mimo ogromnych problemów Organika w końcówce spisywała się bardzo dobrze i niewiele brakowało, by zakończyła sezon na piątym miejscu. I to grając z niedoświadczoną rozgrywającą. Biorąc pod uwagę ogromne kłopoty, to wynik porównywalny z czwartym miejscem rok wcześniej.

W przerwie letniej zespół Organiki Budowlanych został dość radykalnie zmieniony. Przede wszystkim są nowy trener Mauro Masacci, reprezentantka Polski na mistrzostwa Europy Anita Kwiatkowska (drugą jest Karolina Kosek), środkowe Dominika Golec i Katarzyna Mróz, przyjmująca Ewelina Mikołajewska i dwie cudzoziemki – Chorwatka Ana Grbac i Belgijka Helene Rousseaux. Po kontuzji wraca też Marta Wójcik, dzięki czemu udało się stworzyć naprawdę silny zespół, który spokojnie stać na walkę o podium, z rywalami dysponującymi znacznie większymi budżetami.

Pojawił się jednak problem z porozumiewaniem, bo Luana de Paula jest w naszym kraju dwa lata, ale też po polsku nie mówi (wcześniej korzystała z tłumaczenia rodaczki Micheli Teixeiry, która jednak wyjechała z Polski). W PGE Skrze Bełchatów, która ma podobną sytuację, trener Jacek Nawrocki porozumiewa się z obcokrajowcami po włosku. – U nas Mauro Masacci zwraca się do zawodniczek po angielsku. Wszystkie, także Polki, potrafią się z nim porozumieć – opowiada Marcin Chudzik, prezes Organiki Budowlanych. Z chorwacką rozgrywającą szkoleniowiec znakomicie dogaduje się po włosku, bo Grbac przez dwa lata grała w siatkarskiej Serie A.Prezes Organiki Budowlanych dodaje jednak, że to sytuacja tymczasowa, bo Włoch już teraz zarządził, że jak najszybciej wszystkie siatkarki powinny mówić po polsku. To naturalne, bowiem zdecydowana większość siatkarek w drużynie to Polki. – Sam od razu zapisał się na lekcje. Jest mu łatwiej, ponieważ przez dwa lata był asystentem Marca Bonitty w naszej reprezentacji i poznał język – dodaje Chudzik. Od dwóch tygodni polskiego uczą się intensywnie Grbac, Rousseaux i de Paula. – Chodzą na lekcje do szkoły językowej – opowiada prezes.

PlusLiga Kobiet rozpoczyna się 12 października, a łodzianki pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe z Gwardią Wrocław.

Autor: Jarosław Bińczyk
Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved