Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Wlazły: To jest sport i wszystko może się zdarzyć

Mariusz Wlazły: To jest sport i wszystko może się zdarzyć

fot. archiwum

- Każdy z zeszłorocznych medalistów na tyle się wzmocnił, że myśli o mistrzostwie Polski i o wygraniu pucharu. Sądzę, że każda z tych drużyn pretenduje do tych tytułów i każda będzie chciała nam je odebrać - powiedział kapitan Skry Bełchatów, Mariusz Wlazły.

Co może pan powiedzieć o swoim stanie zdrowia?

– Tak jak mówiłem na konferencji, nie ma co rozdmuchiwać rzeczy. Jest dobrze, przystępuję do kolejnego sezonu. Obym tak się czuł przez cały ten sezon.

W listopadzie nasza reprezentacja będzie grała w Pucharze Świata. Czy jest pan gotowy wrócić do kadry i walczyć o miejsce w podstawowym składzie?– Tak jak trener reprezentacji powiedział po mistrzostwach Europy, on decyduje kto jest w zespole i tego się trzymajmy.

Czołowe polskie kluby dokonały bardzo ciekawych transferów. Jakie zespoły, pana zdaniem, będą starały się odebrać Skrze podwójną koronę?

– Każdy z zeszłorocznych medalistów na tyle się wzmocnił, że myśli o mistrzostwie Polski i o wygraniu pucharu, jak też o dobrej dyspozycji w europejskich pucharach. Myślę, że każda z tych drużyn pretenduje do tego tytułu i każda z tych drużyn będzie chciała nam odebrać te tytuły, ale to jest walka, to jest sport i wszystko się może się zdarzyć.

Na pewno śledził pan poczynania kolegów podczas mistrzostw Europy. Co według pana zadecydowało o tak dobrym wyniku naszej reprezentacji?

– Przede wszystkim chyba grupa, którą stworzyli, no i chęć odniesienia sukcesu, który niewątpliwie osiągnęli.

Czego można życzyć panu i drużynie w tym sezonie?

– Przede wszystkim każdemu zawodnikowi chciałbym życzyć, żeby kontuzje nas omijały. To jest zmora każdego sportowca.

*Rozmawiała Patrycja Kołodziej (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved