Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kontuzja Kingi Kasprzak poważna, czeka ją operacja

Kontuzja Kingi Kasprzak poważna, czeka ją operacja

fot. archiwum

Potwierdził się pesymistyczny scenariusz. Kinga Kasprzak wróciła ze zgrupowania kadry narodowej z poważną kontuzją mięśni brzucha i konieczna będzie operacja. Zawodniczka wróci do gry najwcześniej w grudniu. Klub z Muszyny wydał specjalne oświadczenie.

Wiele kontrowersji wywołała kwestia pominięcia Kingi Kasprzak w kadrze na mistrzostwa Europy, które już niebawem rozpoczną się we Włoszech i w Serbii. Okazuje się jednak, że powody nieobecności Kingi w reprezentacji są znacznie poważniejsze, niż do tej pory przypuszczano. Klub z Muszyny postanowił wydać w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Oświadczenie klubu w sprawie kontuzji Kingi Kasprzak

W związku z błędnymi, a często również nieprawdziwymi informacjami na temat stanu zdrowia Kingi Kasprzak, Bank BPS Muszynianka Fakro postanowił szczegółowo przedstawić kulisy kontuzji, sposobu leczenia oraz ostateczną diagnozę.Kinga Kasprzak nabawiła się pierwszej kontuzji 6 sierpnia w trakcie meczu World Grand Prix przeciwko Dominikanie w Bydgoszczy. Według wstępnej diagnozy zawodniczka miała naciągnięte mięśnie brzucha, co w praktyce powinno wyłączyć ją z gry przez kilkanaście kolejnych dni. Kontuzja pogłębiła się jednak dzień później, kiedy Kinga pojawiła się na boisku w meczu z Włochami. Zostały wówczas naderwane mięśnie brzucha, a do dalszych komplikacji doszło w trakcie Memoriału Agaty Mróz. W tym czasie organem decydującym o leczeniu zawodniczki był trener i sztab medyczny Reprezentacji Polski.

Kiedy okazało się, że kontuzja jest na tyle poważna, że uniemożliwia udział Kingi w mistrzostwach Europy, zawodniczka wróciła do klubu. Od poniedziałku 19 września trwały badania i konsultacje medyczne w klinice w Bieruniu, gdzie zdiagnozowano zerwanie jednego z mięśni brzucha. Diagnozę doktora Krzysztofa Ficka z Bierunia potwierdzono również w specjalistycznej niemieckiej klinice w Bochum.

Aktualnie zawodniczka czeka na operację, która jest jedyną możliwością powrotu do pełnej dyspozycji sportowej. Zabieg zostanie przeprowadzony na początku października w Polsce, a rehabilitacja potrwa przynajmniej dwa miesiące. Jak widać kontuzja, której źródeł trzeba szukać w meczu sprzed blisko dwóch miesięcy może wyeliminować zawodniczkę z gry aż do końca roku. Klub dołoży oczywiście wszelkich starań, aby pomóc swojej zawodniczce w powrocie do pełnej dyspozycji, a w tym czasie zapewni jej najlepszą możliwą opiekę medyczną.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved