Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jakub Jarosz: Jesteśmy drużyną brązowego medalu

Jakub Jarosz: Jesteśmy drużyną brązowego medalu

fot. archiwum

- Jeśli wychodzę na boisko i już po dwóch błędach ląduję na ławce rezerwowych, to może paraliżować. A jeżeli poczuję, że ktoś mi ufa, pozwala na słabsze chwile, jest mi łatwiej - mówi atakujący reprezentacji Polski, Jakub Jarosz.

Mimo, że podopieczni Andrei Anastasiego nie zaprezentowali się z najlepszej strony na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, to jednak na mistrzostwach Europy udowodnili, że potrafią grać w siatkówkę. Po zwycięstwie nad Rosją stanęli na trzecim stopniu podium. To już drugi brązowy krążek wywalczony przez biało-czerwonych w ciągu ostatnich kilku miesięcy, bowiem w lipcu Polacy zajęli trzecie miejsce w Lidze Światowej. – Jesteśmy drużyną brązowego medalu. Nie ma sensu niczego nam umniejszać, nie ma też potrzeby niczego nam dodawać – uważa Jakub Jarosz.Jesteśmy dobrym zespołem, któremu niewiele – ale jednak – brakuje do najlepszych – dodaje atakujący reprezentacji Polski.

Przed mistrzostwami Europy wśród kibiców panowała opinia, że Polacy jadą na turniej bez atakującego. Jednak dość nieoczekiwanie w najważniejszym meczu czempionatu Starego Kontynentu ze świetnej strony pokazał się Jakub Jarosz. W trzecim secie pojedynku z Rosją atakujący reprezentacji Polski skończył 7/7 ataków, a w dodatku siał spustoszenie w szeregach „Sbornej" swoją zagrywką. Niestety w ostatnim czasie Jaroszowi częściej przytrafiały się słabsze niż lepsze mecze. Skąd takie wahania formy? – Jeśli wychodzę na boisko i już po dwóch błędach ląduję na ławce rezerwowych, to może paraliżować. A jeżeli poczuję, że ktoś mi ufa, pozwala na słabsze chwile, jest mi łatwiej. Mam poczucie, że szkoleniowiec przeczeka mój trudny moment. Przed wykonaniem ataku nie muszę myśleć w kategoriach „żebym tylko nie zepsuł" – mówi na łamach Przeglądu Sportowego Jarosz.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved