Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Nawrocki: To będzie siatkówka w najlepszym wydaniu

Jacek Nawrocki: To będzie siatkówka w najlepszym wydaniu

fot. archiwum

- Myślę, że możemy być spokojni o to, że poziom ligi będzie wyższy i coraz trudniej będzie walczyć o punkty. Pojawiło się kilka zespołów, które spokojnie możemy zaliczyć do najwyższego poziomu europejskiego - powiedział trener PGE Skry Bełchatów, Jacek Nawrocki.

Za tydzień rozpoczyna się nowy sezon PlusLigi, ale wiadomo już, że nie będzie on dla pańskiej drużyny łatwy – czołowe polskie kluby ściągnęły takich zawodników jak Michał Łasko czy Lukas Tichacek. Jak pan sądzi, czy ten sezon będzie bardziej wyrównany od poprzednich?

Jacek Nawrocki: – Myślę, że możemy być spokojni o to, że poziom ligi będzie wyższy i coraz trudniej będzie walczyć o punkty. Pojawiło się kilka zespołów, które spokojnie możemy zaliczyć do najwyższego poziomu europejskiego czy światowego – myślę tutaj o Kędzierzynie, Resovii, Jastrzębiu. To naprawdę będzie siatkówka w najlepszym wydaniu. Natomiast jest wiele klubów, które przygotowały kilka mocnych punktów i tutaj tak naprawdę nie ma zespołu słabego. Wszyscy dysponują jakimiś plusami, które mogą zdecydować o zwycięstwie praktycznie w potyczce w każdym przeciwnikiem. Myślę, że i wyrównanie i podwyższenie poziomu nastąpi.

W trakcie przygotowań do sezonu Skra rozegrała dużo spotkań sparingowych, m.in. z Asseco Resovią i reprezentacją Algierii. W jakiej formie są pańscy zawodnicy?– Myślę, że tak naprawdę tą formę będziemy mogli określić gdzieś około pierwszej, drugiej kolejki. W tej chwili jesteśmy w okresie ciężkiej pracy i te mecze, które rozgrywaliśmy, absolutnie były traktowane jako sprawdziany na danym etapie. Nie było to ani układanie gry taktycznej, ani szukanie takiej gry, którą będziemy grali. Sparingi miały określone zadania i jestem z nich zadowolony.

W poprzedniej edycji Ligi Mistrzów niewiele brakowało, by Skra awansowała do Final Four. Co może pan powiedzieć o tegorocznych grupowych rywalach PGE Skry?

– Myślę, że grupa jest bardzo wyrównana. Nie ma tu zespołów, o których się mówi, że są z najwyższej półki, ale nie ma też zespołu słabego i do każdego meczu trzeba podejść z odpowiednią atencją, nastawieniem, żeby się przypadkiem nie poślizgnąć. Ja uważam, że to będzie dobra, mocna grupa z ciekawymi spotkaniami. Nie ma outsidera w tej grupie, nie ma też zdecydowanego faworyta – oczywiście w naszej krajowej opinii my jesteśmy takim faworytem, aczkolwiek wiem z relacji z innych krajów, jak tą grupę postrzegają inni – że jest to grupa wyrównana.

A Skra ma dzisiaj silniejszą drużynę niż kilka miesięcy temu, gdy kończyła sezon?

– Jeżeli chodzi o skład osobowy, to tutaj się specjalnie nic nie zmieniło. Nie możemy mówić o totalnych wzmocnieniach. My wzięliśmy zawodników, którzy mogą pomóc nam w utrzymaniu wyższego poziomu treningu, może w osiągnięciu wyższego poziomu gry. Straciliśmy Stephana Antigę i Kubę Novotnego. To są nieprzeciętni zawodnicy na swoich pozycjach i ciężko ich zastąpić. Natomiast wzięliśmy kilku zawodników: młodych, ambitnych i myślę, że ta świeża krew pozwoli na utrzymanie wyższego poziomu treningu.

Jak narodził się pomysł I Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców Skry Bełchatów?

– Powiem szczerze, że nie brałem udziału w kreowaniu tego pomysłu, ale jest to wynik współpracy ludzi, którzy pracują nad kierowaniem klubem, organizacją w klubie, a kibicami. Cieszę się, że coś takiego nastąpi. Myślę, że to jest kolejny krok do przodu, jeżeli chodzi o utrzymanie siatkówki na topie.

*Rozmawiała Patrycja Kołodziej (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved