Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Heike Beier nie jedzie na mistrzostwa Europy

Heike Beier nie jedzie na mistrzostwa Europy

fot. archiwum

Jest to smutna informacja dla Heike Beier, a przede wszystkim dla reprezentacji Niemiec. Przyjmująca Heike Beier z powodu bólu pleców zrezygnowała z udziału w mistrzostwach Europy w Serbii i Włoszech. Na jej miejsce powołana została Regina Burchardt.

Trener reprezentacji Niemiec Giovanni Guidetti nie ukrywa, że nie do końca rozumie decyzję Beier. – Byłem zaskoczony i smutny, kiedy Heike Beier podjęła decyzję, że nie jedzie z nami na mistrzostwa Europy. Miałem dwie niezależne opinie lekarzy, z których wynikało, że jest zdolna do gry na turnieju. Sama zawodniczka natomiast nie chciałaby ryzykować i jestem zaskoczony, że dla niej udział w mistrzostwach Europy nie jest tak ważny jak myślałem. Przecież dopiero w dniu wczorajszym podałem skład i zdecydowałem się na powołanie Beier w miejsce Reginy Burchardt. Z drugiej strony bardzo cieszę się, że Regina do nas wraca. Pracowała bardzo ciężko w okresie przygotowawczym i było to dla niezmiernie trudno, aby zakomunikować jej, że nie jedzie z nami na mistrzostwa Europy.

Regina Burchardt jeszcze dzisiaj pojawi się w Kienbaum – dla 28-letniej zawodniczki będzie to po drugi udział w mistrzostwach Europy. Przypomnijmy, że trener Guidetti postanowił również zrezygnować z doświadczonej środkowej – Kathy Radzuweit.

Ostateczny skład reprezentacji Niemiec na mistrzostwa Europy:Lenka Dürr (Rote Raben Vilsbiburg), Mareen Apitz, Kerstin Tzscherlich, Anne Matthes (Dresdner SC), Kathleen Weiß (Conegliamo/ITA), Berit Kauffeldt, Lisa Thomsen (Schweriner SC), Angelina Grün (Alemania Aachen), Corina Ssuschke-Voigt, Margareta Kozuch (Sopot/POL), Saskia Hippe (Chieri/ITA), Christiane Fürst (Vakifbank/TUR), Regina Burchardt (1. VC Wiesbaden), Maren Brinker (Pesaro/ITA)

źródło: DVV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved