Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Białostoczanek problemy z licencją

Białostoczanek problemy z licencją

fot. archiwum

AZS Białystok nie otrzymał jeszcze licencji na występy w ekstraklasie w rozpoczynającym się w połowie października sezonie. - Musimy dostarczyć pewne wyjaśnienia i nie powinno być problemów - twierdzi prezes klubu Aleksander Puchalski.

Odmowna decyzja dla klubu z Białegostoku przy ubieganiu się o licencję nie jest niczym nowym. Identyczna sytuacja była chociażby przed rokiem. Wówczas sprawa wyglądała dużo poważniej. Zaległości finansowe w stosunku do byłych zawodniczek i trenerów były dużo wyższe niż obecnie.

Klub z Białegostoku nie otrzymał licencji, gdyż nie dostarczył wszystkich niezbędnych dokumentów – tłumaczy Janusz Kamiński, przewodniczący komisji ds. licencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Chodzi przede wszystkim o zaległości wobec pięciu, czy sześciu osób. Jeżeli zostaną nam przedstawione dokumenty, że te zaległości zostały uregulowane, bądź są to zaległości sporne i sprawy znajdują się w sądzie, to wówczas klub powinien otrzymać pozwolenie na występy w lidze.

Musimy dostarczyć dokumenty dotyczące tylko dwóch osób – przekonuje Sebastian Humbla, dyrektor ds. sportowych białostockiego klubu. – Inne sprawy już wyjaśniliśmy na ostatnim posiedzeniu komisji.Białostoczanie spłacili większość zaległości, powstałych w poprzednich latach, kiedy klub był fatalnie zarządzany. Ostatnio uregulowali je w stosunku do byłego trenera Albina Mojsy. Nadal nierozstrzygnięta jest sprawa z trenerem Dariuszem Luksem, ale ona toczy się przed sądem, a kwota na poczet ewentualnej spłaty byłego szkoleniowca została zamrożona przez związek. Do rozstrzygnięcia pozostały jeszcze zaległości w stosunku do Agnieszki Starzyk i Katarzyny Wysockiej, które w białostockim klubie grały w sezonie 2009/2010.

W obu przypadkach sprawy są w sądzie, musimy tylko przedstawić w związku dokumenty, na jakim etapie te kwestie się obecnie znajdują – twierdzi Humbla.

Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved