Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Podsumowanie drugiego dnia mistrzostw Ameryki Płd.

Podsumowanie drugiego dnia mistrzostw Ameryki Płd.

W drugim dniu mistrzostw Ameryki Południowej mężczyzn obyło się bez niespodzianek. Faworyci pewnie wygrywali swoje mecze - Brazylia potrzebowała do zwycięstwa nad Chile trzech setów, podobnie jak Argentyna w pojedynku z Kolumbią.

Brazylijczycy wygrali drugi mecz na rozgrywanych u siebie mistrzostwach Ameryki Południowej, pokonując 3:0 Chile. Najlepiej punktującym zawodnikiem tego spotkania był Murilo, który zdobył 13 punktów, o dwa oczka więcej niż jego kolega z drużyny, Wallace Martins. W chilijskiej drużynie najlepiej punktował Santiago Gevert (8 oczek). – W tym meczu w dwóch pierwszych partiach popełniliśmy bardzo dużo błędów i byliśmy zdekoncentrowani. Rywal miał także momenty dobrej gry. W ostatnim secie zagraliśmy najlepiej – powiedział po spotkaniu Bernardo Rezende.

Także pozostałe rozegrane wczoraj spotkania skończyły się w trzech setach. Argentyna bez problemów pokonała Kolumbię, a Paragwaj po zaciętym boju Urugwaj. Wolne miała zaś reprezentacja Wenezueli.