Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pierwszy sparing atomówek z Novarą

Pierwszy sparing atomówek z Novarą

fot. archiwum

Pierwszy dzień obozu szkoleniowego we Włoszech właśnie się kończy. Dziś zespół Atomu Trefla Sopot rozegrał pierwszy z zaplanowanych sparingów z Asystelem Novara, grał jednak po ciężkim przedpołudniowym treningu na siłowni.

Włochy przywitały sopockie zawodniczki znakomitą, słoneczną pogodą, która pozytywnie nastroiła zespół do rozpoczęcia niezwykle ciężkiego okresu treningowego.

Dziś, w pierwszym dniu zgrupowania na Półwyspie Apenińskim, siatkarki odbyły bardzo ciężki trening na siłowni. Kilka godzin później stawiały zaś czoła klasowemu przeciwnikowi, jakim był Asystel Novara. Sopockie siatkarki przegrywały 11:25, 13:25 oraz 18:25. Trenerzy zdecydowali się jednak na rozegranie dwóch dodatkowych setów. W nich górą okazały się również gospodynie wygrywając odpowiednio do 13 i do 19.

Atomówki przystąpiły do meczu w składzie Dorota Wilk, Dorota Pykosz (atak), Maja Tokarska, Eleonora Dziękiewicz, Dorota Świeniewicz, Ewelina Sieczka oraz Magdalena Saad na libero. Asystel zaś zaprezentował się w bardzo mocnym składzie, włącznie z Katariną Barun. Ze względu na bardzo okrojony skład, sopocki zespół właściwie nie miał możliwości przeprowadzenia zmian. Wyjątkiem było wystawienie na pozycji rozgrywającej w trzech pierwszych setach zgrywającej się z drużyną Doroty Wilk, a w dwóch ostatnich Izabeli Bełcik.Wynik odzwierciedlił przebieg spotkania i wskazał na to, że oba zespoły znajdują się obecnie na zupełnie innym etapie przygotowań do sezonu. Taki rezultat nie powinien zatem dziwić. Drobnym utrudnieniem technicznym było także rozgrywanie tego spotkania piłkami Molten, ponieważ na co dzień siatkarki Atomu korzystają z piłek firmy Mikasa.

Już jutro drużyna Alessandro Chiappiniego zmierzy się w Busto Arsizio z drużyną Yamamay. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:00.

Atom Trefl Sopot – Asystel Novara 0:3
(11:25, 13:25, 18:25) oraz (13:25, 19:25)

 

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved